Опубліковано: 28 Жовтня, 2022. Переглядів: 345


Ціни на бензин за рік зростуть ще на 20% — прогноз НБУ

Зростання цін на пальне в Україні суттєво сповільнювалося (до 66,2% у вересні), хоча їхній рівень стабілізувався на високому рівні. Це пояснюється зменшенням цін на нафту у світі та насиченням ринку завдяки налагодженню логістики й відновленню конкуренції між АЗС.

Про це йдеться в “Інфляційному звіті” Національного банку України за жовтень 2022 року.

“Надалі пальне дорожчатиме повільніше (до 20% на рік). З одного боку, ціни стримуватиме поступове зниження світових цін на нафту. З іншого — очікуване повернення системи оподаткування пального на довоєнний рівень зберігатиме ціни високими”, — йдеться у звіті.

За прогнозом НБУ, ефекти перенесення високих цін на пальне триватимуть і надалі, зумовлюючи, зокрема, подорожчання транспортних послуг. Це підживлюватиме загальну інфляцію.

Крім того, в НБУ зазначають, що ціни на світові ринки на нафту та природний газ у Європі в ІІІ кварталі 2022 року мали різноспрямовану динаміку. Уповільнення глобальної економіки вплинуло на суттєве скорочення попиту на нафту та, відповідно, її здешевлення. Однак обмеження обсягів видобування країнами ОПЕК+ утримало ціни від ще глибшого падіння.

“Дія цих факторів залишатиметься визначальною на ринку нафти і надалі. Додатковий вплив на ринок матиме запровадження європейськими країнами максимальної ціни на російську нафту, унаслідок чого вона дедалі більше переорієнтовуватиметься на ринок Азії”, – прогнозують в НБУ.

Ціни на природний газ подекуди сягали чергових рекордів через проблеми з його постачанням із Росії, зазначають у звіті. Однак швидке заповнення сховищ газом із випередженням встановлених графіків, насамперед завдяки активному імпорту ЗПГ, скоригували ціни донизу.

“Очікується, що висока волатильність на ринку залишатиметься через подальший шантаж Росії. Але поступове зменшення залежності країн Європи від російського газу на тлі суттєвого скорочення його споживання сприятиме зниженню цін”, – додали у Нацбанку.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *