На фоні третьої хвилі мобілізації, яка наразі триває в Україні, в суспільстві викликала бурхливу реакцію роздача представниками військкоматів повісток у громадських місцях. Існує думка, що таке явище, хоч і законне, але радше демотивує та принижує честь військових. Військову службу та захист державних кордонів починають сприймати як покарання, пише zn.ua.
У Міноборони відповіли на запит ZN.UA – чому взагалі була потреба в такому підході до мобілізації і чи комунікувало міністерство з цього питання з місцевими владами.
За інформацією оборонного відомства, повістки можна вручати у будь-який час доби і у будь-якому місці, якщо це не суперечить законодавству.
«Порядок оповіщення військовозобов’язаних про їх призов на військову службу за мобілізацією та вручення повісток, визначено в пункті 3.10 Інструкції з підготовки та проведення мобілізаційного розгортання Збройних Сил України, затвердженої наказом Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України від 15 грудня 2017 року № 19/дск. Сповіщення військовозобов’язаних організовується та здійснюється у будь-який час доби, у будь-якому місці, у дозволений законодавством спосіб, не порушуючи конституційні права громадян», – наголосили у відомстві.
Більше того, на період введення воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права громадянина.
«Відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 “Про введення воєнного стану в Україні” на період дії правового режиму воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права громадянина разом з тим, вручення повісток військовозобов’язаним під час дії воєнного стану в України жодним чином не порушує їх конституційні права. Слід наголосити, що у законодавстві України відсутні будь-які заборони щодо місць вручення повісток військовозобов’язаним», – додали в Міноборони.