В Україні майже мільйон чоловіків та жінок мобілізовані для захисту країни від російської агресії. Проте, за потреби, буде проведена домобілізація, за яку відповідає військово-політичне керівництво.
Як повідомив речник Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий, наразі війська України укомплектовані достаньо, проте за потреби держава може швидко організувати додаткову мобілізацію, пише НВ.
«Це дозволяє законодавство робити ― якщо це буде. Де виникне потреба, держава може скористатися своїм правом та домобілізувати, скільки треба. Це будуть підготовлені люди, як це робилося із усіма нашими підрозділами», ― запевнив він.
Остаточне рішення про мобілізацію завжди залишається за військово-політичним керівництвом України, проте і зараз мобілізовані на захист країни майже мільйон чоловіків та жінок у різних структурах.
«Це буде вирішувати військово-політичне керівництво України, з огляду на серйозність загрози. І це не маленька цифра. Для армії, що обороняється, — це досить пристойна цифра. Але я впевнений, що в нас не буде ні в якому разі робитися так, як це робилося в Росії ― ганялися За цими людьми, виловлювали їх», ― каже Череватий.
На мобілізованих в Україні чекає військова підготовка, яка дає час, за який можна підготуватися до участі в бойових діях, вважає спікер. Крім, того, за його словами, новоприбулих не завжди відправляють на фронт ― це можуть бути служба в тилу або на блокпостах.
«Якщо людина мобілізована, вона навчається, їй дається час, щоб увійти у свій колектив, основні навички всі пройти ― від стрільби до тактичної медицини, тактики дій свого підрозділу і злагодження. Щоб він знав, як діяти, в рамках свого відділення, бойового взводу, як виконувати бойове завдання. Тільки після того він буде допущений до бойових завдань, і не обов’язково на лінії фронту. Різні можуть бути завдання, як блокпости», ― пояснює військовий.