Розвідка НАТО повідомляє про те, що російський підводний атомний човен зі «зброєю Апокаліпсису», або ж «Субмарина судного дня», як його ще називають, озброєний торпедами «Посейдон», залишив базу.
Про це пише італійська газета La Repubblica.
Підводний човен К-329 «Бєлгород» вважається прототипом нової концепції війни, задуманої путінськими адміралами останніми роками після повернення напруженості у відносинах зі США.
«Є побоювання, що її місія полягає в тому, щоб вперше випробувати суперторпеди «Посейдон», яку часто називають «зброєю Апокаліпсису», – зазначає видання.
La Repubblica повідомляє, що торпеда «Посейдон», оснащена ядерною боєголовкою, може викликати «радіоактивне цунамі», здатне стерти з лиця землі такі мегаполіси, як Нью-Йорк або Лос-Анджелес, і розроблена так, щоб не випромінювати теплову хвилю, на яку налаштовані датчики НАТО.
За даними видання, НАТО направило розвіддовідку союзним командуванням, оскільки побоюється, що РФ може провести випробування Посейдона в районі Карського моря. Незважаючи на попередження, мало хто вірить, що суперторпеда може бути введена в дію.
“Розробка “Посейдона” велася роками, при цьому офіційні особи НАТО скептично оцінювали її. Передбачається, що деякі випробування проводилися ще у 2015 році, але пусків із «Білгорода» ніколи не було. Мало хто вірить, що суперторпеда вже може бути введена в дію», – пише видання.
Атомний підводний човен БС-329 Бєлгород початково будували як субмарину проекту 949А Антей (за класифікацією НАТО — Оскар-II). До цього ж типу підводних човнів належав човен Курськ, який затонув у 2000 році в Баренцевому морі.
Однак у процесі будівництва підводний човен Бєлгород модифікували. «У центральній частині [субмарини], там, де раніше розміщувалися ракети, було врізано додатковий 30-метровий відсік: довжина атомохода склала понад 180 м», — повідомляє про новий підводний човен ИТАР-ТАСС.
Тепер 184-метрова субмарина Бєлгород є найдовшим з нині існуючих підводних човнів, констатує CNN. Її довжина перевищує навіть розмір американських підводних човнів класу Огайо (171 метр). Ці субмарини входять до складу стратегічних ядерних сил США.
Однак російський човен подовжили не лише в гонитві за рекордом, але «з метою розміщення перших у світі стелс -торпед з ядерним озброєнням та обладнанням для збору розвідувальної інформації», пише CNN.
8 липня 2022 року підводний човен Бєлгород був офіційно переданий на озброєння російському флоту на найбільшому суднобудівному заводі Росії — ВО Севмаш у Сєвєродвінську. Після всіх модифікацій він на сьогодні є єдиним зразком спецпроекту 09852.
На воду човен спустили ще у 2019 році, а передати ВМФ РФ мали у 2020 році після випробувань, але цей процес затягнувся через пандемію коронавірус
Окрім рекордної довжини, головна відмінність підводного човна Бєлгород від усіх інших атомних субмарин у світі — його потенційна можливість нести ядерні торпеди Посейдон, здатні долати сотні миль під водою і викликати «ядерні цунамі».