Опубліковано: 27 Вересня, 2022. Переглядів: 479


Мобілізація в Україні: скільки служать контрактники та мобілізовані

В Україні триває загальна мобілізація, що введена через військове вторгнення рф. Мобілізації підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років.

Строк служби залежить від роду військ, категорії та регламентується законом України «Про військовий обов’язок і військову службу», повідомляє «Дзеркало тижня”.

Скільки триває строкова служба в армії

Відповідно до закону, строки строкової військової служби становлять:

для солдатів і матросів, сержантів і старшин, які проходять строкову військову службу в ЗСУ та інших військових формуваннях, – до 18 місяців;

для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти спеціаліст або магістр, – до 12 місяців.

Скільки служитимуть мобілізовані чоловіки

Якщо призвали військовозобов’язаного чоловіка, то строки служби будуть такі:

для представників офіцерського складу, котрі служать за призовом – 18 місяців;

для військовослужбовців, призваних під час мобілізації, на особливий період – до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію;

для військових резервістів, яких призвали під час особливого періоду – на строки, визначені рішенням Верховного головнокомандувача Збройних сил України.

Який строк служби контрактників

Ще одна категорія військовослужбовців, це ті, хто підписав зі Збройними Силами України контракт. Їхня служба регулюється окремим законом про контрактну службу, стаття 23 якого передбачає такі строки:

для осіб рядового складу – три роки;

для осіб сержантського і старшинського складу – від трьох до п’яти років;

для курсантів вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів – на час навчання.

Має свої визначені строки контрактної служби і офіцерський склад. А саме:

випускники військових вишів, військових кафедр поділяються на дві категорії – ті, хто здобули льотні спеціальності, служать 10 років, решта спеціальностей – п’ять років;

громадяни, які отримали первинне військове звання після проходження повного курсу військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу або в порядку атестування осіб до присвоєння первинних військових звань офіцерського складу запасу – від двох до п’яти років;

решта громадян – від одного до п’яти років.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *