Опубліковано: 30 Серпня, 2024. Переглядів: 485


30 серпня: цікаво знати

У народі 30 серпня називали Мирона-вітродува, оскільки цього дня зазвичай дули сильні вітри.

Вважалося, що з Мирона починається листопад. Першими починають скидати листя берези, потім липи, в’язи і черемхи. Крім того, господині 30 серпня намагалися вирізати пагони малини, які цього року вже принесли свої плоди. Підживлювали ґрунт.

За церковним календарем 30 серпня вшановують мученика Мирона, пресвітера; преподобного Аліпія, іконописця Києво­Печерського; мучеників Павла, Юліанії та ін.; мучеників Фірса, Левкія, Короната і воїнів їхніх; мученика Патрокла, мучеників Стратона, Филипа, Євтихіана і Кипріана.

Іменинники 30 серпня:

Уляна, Мирон, Павло, Лев, Стратон, Пилип.

30 серпня народились:

1883 – Дмитро Донцов – український літературний критик, публіцист, політичний діяч, засновник теорії українського націоналізму. Автор праці «Націоналізм».

1922 – Павло Глазовий – український поет-гуморист, сатирик. Автор поеми «Слався, Вітчизно моя!», 13 книжок сатири та гумору, 8 книжок для дітей.

30 серпня відзначають:

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень.

Події 30 серпня:

1739 – російські війська захопили турецьку фортецю Хотин (Буковина).

1860 – запускається перший британський трамвай.

1901 – Губерт Сесіл Бут запатентував пилосос.

1919 – з Києва евакуйовано всі радянські установи.

1941 – у Львові почав діяти Український Червоний Хрест.

1991 – Азербайджан проголосив свою незалежність.

Чи знаєте ви, що:

Горобині ночі — це народна назва активних грозових циклонів у другій половині літа. Вона активно використовується переважно на теренах України та Білорусі навіть сьогодні. Простіше кажучи, горобиними ночами називають саме темний період доби з блискавками та грозами, зливою та вітрами.

Свою назву вони отримали на честь маленької, але дуже поширеної в наших краях пташки — горобця, якого в давнину доречі вважали «недобрим» птахом. Під час нічної грози бідолашні пташки металися, і не могли знайти прихистку. Це і послужило однією із версій народної назви горобиних ночей. Однак, деякі етнографи назву виводять від дерева — горобина.

Серпень — традиційний місяць горобиних ночей. Вважалося, що саме в серпні вони останні в році, і найбільш страшні. Виходить, що якраз саме зараз останні такі ночі (за інформацією Природничо-географічного  товариства).

Рідна країна


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *