Опубліковано: 12 Квітня, 2022. Переглядів: 2155


В Україні планують запровадити щомісячну фінансову допомогу усім громадянам

Влада планує запровадити щомісячну фінансову допомогу усім громадянам.

Про це пише УНІАН.

У Світовому банку прогнозують, що у випадку продовження війни, у 70 відсотків українців дохід виявиться нижчим за фактичний прожитковий мінімум, який станом на зараз приблизно становить 5 000 гривень.

«Частина українців стали переміщеними особами в середині країни, частина ― біженцями і перебувають в інших країнах, частина людей навіть після війни і відбудови не матимуть достатнього доходу для нормального життя. Тож президент доручив розробити механізм, яким можна буде підтримувати наших громадян упродовж тривалого періоду часу. Ми знаємо напрямок, але яким чином рухатися ― зараз триває дискусія», – розповів радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олега Устенка.

Програму планують почати реалізовувати після завершення війни, а виплати мають здійснюватися усім громадянам незалежно від майнового чи соціального статусу.

«Йдеться про певну кількість грошей, яку виділяють громадянам, незалежно від того, працює чи не працює людина, отримує якісь кошти чи не отримує. Це фіксована сума, яка просто сплачується населенню протягом певного періоду часу», – зазначив Устенко.

Точні суми виплат ще невідомі, головним джерелом коштів мають стати конфісковані російські активи закордоном та фінансова допомога західних партнерів.

«Тривають активні перемовини, потенційно ми розраховуємо на 300 млрд доларів заморожених коштів з боку російського Центробанку. Також ми розраховуємо на кошти від арештованого майна російської номенклатури, на додаткові кошти та гарантії від наших країн-партнерів, на кошти від міжнародних фінансових інституцій», – розповів радник президента.

Такі виплати раніше робили, у Барселоні (Іспанія), Утрехті (Нідерланди) та Гельсінкі (Фінляндія) протягом 2017-2018 років. Виплата становитила 400-525 євро на місяць, її отримували вибрані жителі у найбідніших районах.

В Україні програма буде запроваджена з метою фінансової підтримки всіх українців.

За словами економічного аналітика Михайла Євграфова, власним коштом Україні таку програму точно не витягнула, бо для її фінансування потрібно значне фінансування, а період компенсацій збитків з боку Росії може затягнутися у часі.

Технічних проблем з реалізацією програми не буде, адже Україна вже неодноразово проводила подібні виплати.

«Чисто технічно та організаційно — це цілком реальна ініціатива. Уряд вже кілька разів проводив масову — назвемо речі своїми іменами — роздачу грошей: 1000 гривень для вакцинованих, 6500 гривень під час війни. Тому не бачу перепон і для впровадження за цими шаблонами безумовного базового доходу», – зазначив Євграфов.

Як повідомив, економічний консультант Андрій Роговський, довгий період часу навіть за умови зовнішньої підтримки ця програма проіснувати не зможе через її значну вартість та можливі інфляційні наслідки.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...