Відійшов у вічність Володимир Петрович Славов, ректор (1982-2001рр.) Житомирського Національного агроекологічного університету, завідувач кафедри технологій переробки та якості продукції тваринництва, член-кореспондент НААН, доктор сільськогосподарських наук, професор.
Про сумну звістку стало відомо сьогодні, 16 лютого.
Пошана до рідної землі й щире захоплення її природними багатствами стали для Володимира Петровича Славова тими дороговказами, що вели крутими стежками долі, визначивши його професійні обрії як ученого-дослідника та організатора аграрної освіти.
Народився 5 липня 1938 р. на хуторі Чумаки Варварського району Миколаївської області. Після закінчення в 1961 р. Херсонського сільськогосподарського інституту ім. О. Д. Цюрупи працював на виробництві зоотехніком-селекціонером, головним зоотехніком, секретарем райкому комсомолу, інспектором-організатором в Оріхівському районі Запорізької області.
З 1966 р. — аспірант, молодший, старший науковий співробітник, звільнений секретар парткому Науково-дослідного інституту тваринництва Лісостепу й Полісся УРСР (м. Харків).
З 1975 р. працював інструктором сільгоспвідділу ЦК Компартії України.
У 1982–2001 рр. — ректор Житомирського сільськогосподарського інституту, де багатий досвід керівника й науковця спрямовував на підвищення рівня навчальної та науково-дослідної роботи вишу. За його активної участі відкрито три нові факультети й дванадцять спеціальностей, організовано дослідну станцію та започатковані спільні міжнародні дослідження з радіоекології.
Під його керівництвом інститут здобув у 1994 р. статус Державної агроекологічної академії України, ставши провідним науково-освітнім центром підготовки висококваліфікованих кадрів для АПК України.
З 2001 р. провадив дослідження в Інституті м’ясного скотарства та Інституті генетики і розведення тварин НААН. З 2008 р. обраний завідувачем кафедри Житомирського національного агроекологічного університету.
Професор В. П. Славов досліджував проблеми годівлі тварин і технології кормів, кормовиробництва, фізіології людини та тварин, економіки й радіоекології. Автор 425 наукових праць, із яких 42 монографії, рекомендації, підручники й навчальні посібники, 25 винаходів, захищених авторськими свідоцтвами й патентами. Засновник наукової школи зооекологів, підготував 25 докторів і кандидатів наук.
Результати досліджень ученого та його наукової школи використовують для розробки Рекомендацій із ведення сільського господарства на територіях, забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС.
Нагороджений медалями «За трудовую доблесть», «За трудовое отличие» та «За доблестный труд», відзнаками «Відмінник освіти України» Міністерства освіти і науки України, «Знак пошани» Міністерства аграрної політики та продовольства України; почесною відзнакою НААН.
Володимир Петрович Славов виявляв активну громадянську позицію, своїм особистим завданням вважав формування екологічної свідомості громадянина.
Вічна пам′ять!