Опубліковано: 14 Лютого, 2022. Переглядів: 1156


Око людини може вказати на високий ризик смерті: що помітили вчені

Австралійські вчені пов’язали “віковий розрив” сітківки ока з підвищеним ризиком померти. Дослідники припустили, що у майбутньому сканування очей можна буде використовувати для розрахунку ймовірності смерті. Експерти проаналізували знімки сітківки, зроблені у 36 000 британців, і виявили, що ті, у кого сітківка старша за їх біологічний вік, наражаються на підвищений ризик смерті.

Дослідження опубліковане в Британському журналі офтальмології.

Кожен рік розриву між віком сітківки ока людини та її біологічним віком був пов’язаний із 2-відсотковим збільшенням ризику смерті.

Розрив – це різниця між хронологічним віком людини та передбачуваним біологічним віком її сітківки. Він може бути розрахований програмою, яка аналізує знімки очного дна, внутрішньої задньої поверхні ока.

За словами австралійських експертів, які відстежували добровольців протягом 11 років, у людей із розривом у десять років ймовірність померти була на 67% вищою.

Значні вікові зміни сітківки були пов’язані з 49-67-відсотковим підвищенням ризику смерті від хвороб серця чи раку.

Лікарка Чжуотін Чжу, одна з авторів дослідження, сказала: “Ці результати показують, що вік сітківки може бути клінічно значущим біомаркером старіння. Візуалізація сітківки містить інформацію про фактори ризику серцево-судинних захворювань, хронічні захворювання нирок”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...