Розмитнення автомобілів з Європи та Кореї в Україні подорожчало на 20%.
Причина – такі автомобілі при розмитненні оцінюються за спеціальним каталогом, у якому вказано середню вартість кожного авто, від чого залежить і кінцева сума всіх платежів.
Про це повідомляє ТСН.
Наголошується: оскільки на внутрішніх ринках ці автомобілі подорожчали, то й ціни в каталозі теж зросли – “так і вийшло подорожчання на 20%”.
“Автомобілі на ринках Європи та Кореї і так піднялися в ціні, так до них ще додалося і підвищене розмитнення. Також більшість хороших варіантів, на які раніше європейці навіть і не дивилися, продаються за лічені хвилини”, – йдеться в повідомленні.
Перекупники витрачають багато часу на пошук автомобілів
Водночас наголошується: іншою причиною зростання цін на автомобілі є фактичний простій перпекупників. Адже на те, щоб знайти, привезти в Україну і розмитнити “правильний” автомобіль, вони стали витрачати набагато більше часу.
“Через усе перераховане вище перекупникам доводиться витрачати багато часу, аби відшукати та придбати безпроблемний автомобіль з невеликим пробігом, а потім привезти в Україну та розмитнити. Саме тому ми й спостерігаємо підвищення цін на вживані авто”, – розповіли журналісти.
При цьому вони зазначають: навіть ті автомобілі, які куплені в Україні, також зросли в ціні. Адже автомобілісти, не завжди маючи можливість придбати бажане автомо в автосалоні, змушені купувати вживані машини за завищеною ціною.
Купити навіть биті автомобілі дешевші 10 тис. доларів не вийде
Попри те, що биті автомобілі 2014-2016 р.в. на американському аукціоні продають за 3,5-4 тис. доларів, повна вартість машин для українців становить щонайменше 10-12 тис. доларів. Причин кілька. По-перше, купити авто на аукціоні можна лише за допомогою компаній-посередників. А по-друге, на кінцеву вартість дуже впливають оплата їхніх послуг, витрати на транспортування, розмитнення та ремонт машини.
Такі цифри назвали UBR.ua у компаніях, що займаються пригоном “автобитків” з аукціонів у США. Вони зазначили: автомобілі цієї цінової категорії (10-12 тис. доларів) купують 50% їхніх клієнтів.
“Близько 25% клієнтів компаній замовляють машини вартістю 25-30 тис. доларів. Ще 10-15% готові заплатити за “биток” понад 40 тис. доларів. Водночас серед аудиторії компаній є кілька відсотків покупців, що орієнтуються на дорогі машини за ціною 80-100 тис. доларів”, – розповіли експерти.
За словами директора компанії Automax Олександра Короля, у 2016 році посередники могли купити дворічне авто з аукціону за 2,5 тис. доларів. Нині той самий автомобіль, але тепер уже восьмирічний, коштує на аукціоні 3,5-4 тис. доларів.
“Через це у компаній-посередників приблизно наполовину впала маржинальність бізнесу. Через що зросла вартість “битка” і для кінцевого покупця”, – зазначили фахівці.