Опубліковано: 15 Січня, 2022. Переглядів: 1989


Долар рвонув угору: чого чекати від курсу наступного тижня

В Україні стрімко зріс курс долара. Уранці в п’ятницю в обмінниках американська валюта подорожчала на 30-40 коп.

У порівнянні з попередньою добою – у середньому до 28,1 грн/$.

Гривня падає через проблеми з енергоносіями й ризики воєнної агресії з боку Росії, пояснив Gazeta.ua фінансовий аналітик Андрій Шевчишин.

“Зараз відбувається масштабний відтік капіталу з країни з боку нерезидентів і внутрішніх інвесторів. Нерезиденти виводять капітал у всьому світі, це пов’язано з посиленням кредитно-грошової політики США. Відповідно, для них надійнішим і привабливішим стає долар”, – каже він.

Валюта різко подорожчала через ризики можливої воєнної агресії Росії, говорить економіст.

“Переговори Кремля із західними партнерами жорсткі, сторони непримиримі. Учора почала падати вартість українських єврооблігацій, через можливі воєнні дії на території України нерезиденти виходять із гривневих ОВДП. До них долучилися локальні бізнесмени та інвестори, які намагаються пересидіти складний час в “тихій гавані” і зберегти свій капітал”, – пояснює Шевчишин.

Друга причина різкого знецінення гривні – високі ціни на енергоносії та зростаючий імпорт.

“На курс тисне необхідність купувати вугілля та газ. Представники Нафтогазу заявили, що в разі тривалих низьких температур необхідно додатково два – три мільярди кубів газу. Це суттєвий об’єм, без нього країна не зможе пережити зиму”, – каже експерт.

Водночас чимало підприємців скаржаться, що обіцяні пільгові тарифи на газ вони досі не отримують, відтак промисловість знижує об’єми виробництва.

“Брак товарів доводиться заміщати імпортними, активізація імпортерів теж тисне на курс”, – каже експерт.

Шевчишин також звернув увагу на те, що зростання курсу приваблює спекулянтів, які активізувалися. Через панічні настрої почало скуповувати валюту й населення, що може ще більше розігнати курс.

Наступного тижня міжбанківський валютний ринок спробує вийти за позначку 28 грн/$., упевнений Шевчишин.

“Деякий час потопчеться на цьому місці, потім може бути 28,1 чи 28,2. Вища мета – 28,6. Але це за умови агресивного виходу інвесторів із країни. Готівковий ринок житиме своїм життям, але в головному наслідуватиме міжбанк. Адже населення після новорічних свят і в умовах росту інфляції не має великих сум готівки, щоб масштабно вплинути на ринок”, – зауважив аналітик.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *