Опубліковано: 14 Січня, 2022. Переглядів: 229


Українцям можуть блокувати банківські картки за поповнення понад 5 тис. грн

Банки встановлюють власні норми щодо системи фінмоніторингу.

Українські банки можуть блокувати картки українцям і звертатися до клієнтів по пояснення в разі нетипових операцій, які не відповідають їхнім фінансовим можливостям.

Максимальна сума анонімних переказів становить 5 тис. грн, свідчить закон про фінмоніторинг.

“Відповідно до норм закону банки мають ідентифікувати платників. До 5 тис. грн можна поповнити готівкою рахунок або картку без ідентифікації особи. Якщо за один день на рахунок надійде декілька платежів у 5 тис. грн, банк може тимчасово заблокувати рахунок”, – ідеться в повідомленні.

Норми закону не поширюються на:

– сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів і платежів (незалежно від суми);

– сплату кредиту до 30 тис. грн;

– перекази для оплати товарів і послуг, здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);

– усі готівкові перекази в межах України до 5 тис. грн;

– зняття коштів із власного рахунку.

Банки встановлюють власні норми щодо системи фінмоніторингу, суворість яких може відрізнятися.

2021 року в Раді намагалися підвищити максимальну суму анонімних переказів до 25 тис. грн, однак рішення відклали. Водночас у вересні 2021-го максимальну суму переказів без ідентифікації збільшили на 1 грн у зв’язку з тим, що найчастіше українцям було незручно переказувати суму до 4999 грн.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...