Штам “Омікрон” має ключові характеристики, які дещо відрізняються від попередніх варіантів коронавірусу.
Сонний параліч може бути тривожним побічним ефектом “Омікрону”. На такий тривожний нічний симптом нового штаму коронавірусу вказали у Національній службі охорони здоров’я Британії (NHS).
Про це пише The Mirror.
Чому виникає сонний параліч або чому він може бути вірогіднішим, коли людина хворіє на коронавірус, точно невідомо, але це може бути пов’язано зі стресом і тривогою, посттравматичним стресовим розладом, нарколепсією або безсонням.
“Це може виникнути лише внаслідок порушеного режиму сну – COVID – це час підвищеного стресу”, – йдеться у повідомленні.
Що таке сонний параліч
У NHS стверджують, що більшість людей мають із цим справу лише раз чи два в житті. Сонний параліч – це коли ви не можете рухатися або говорити, коли прокидаєтеся або засинаєте. Це може бути страшно, але безпечно.
Симптоми вірусу
За даними ВООЗ, симптоми Омікрону можуть проявитися від 3 до 14 днів. У середньому це триває п’ять-шість днів.
Існує п’ять симптомів, які були ідентифіковані як ознаки “Омікрону”:
- свербіж у горлі,
- сухий кашель,
- постійна втома,
- болі у м’язах,
- іноді навіть нічна пітливість.
“Омікрон” в Україні
У Центрі громадського здоров’я України за наслідками повногеномного секвенування виявлено штам Omicron (B.1.1.529-like). Людина, яка виявилася інфікованою цим штамом коронавірусу, повернулася з Об’єднаних Арабських Еміратів, де мала контакт з хворими на COVID -19.
Пацієнт продовжує перебувати на лікуванні.
У Києві вже виявили перший випадок зараження штамом коронавірусу “Омікрон”. Чоловік, у якого було виявлено штам коронавірусу “Омікрон”, у Києві ні з ким не контактував. Одразу після прильоту з ОАЕ він самоізолювався, оскільки відчував легке нездужання.