Опубліковано: 14 Грудня, 2021. Переглядів: 1042


В Україні масово фальсифікують масло: названо компанії-порушники

На різних сегментах ринку України кількість фальсифікату становить від 20 до 80%. Йдеться не тільки про масло на вагу на ринках, але навіть про продукцію, яку можна побачити у великих супермаркетах та магазинах. Неякісна продукція регулярно потрапляє навіть до шкільних їдалень, про що свідчать результати перевірок Держпродспоживслужби.

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

“Важко визначити фальсифікацію. Коли рівень фальсифікації становить 50-90% рослинних жирів, це легко визначити, а коли рівень менш ніж 10%, це важко навіть для професіоналів”, – розповів керівник центру експертиз “Тест” Валентин Безрукий.

У 2021-му продукція цілої низки виробників не змогла гідно пройти перевірки. Офіційно про це повідомляє Держпродспоживслужба. Наприклад:

  • “Богодухівський молзавод”. Фальсифіковане масло цього виробника виявили у школах у Кіровоградській області. Раніше підроблену продукцію цього заводу також зафіксували в Харкові.
  • “Білоцерківська агропромислова група”. У маслі цього виробника, яке продавалося під торговою маркою “Премія” (селянське та солодковершкове) знаходили рослинні жири.
  • Фірма “Люстдорф”. Масло з рослинними жирами продавали під назвою “Селянське”.
  • “Новгород-Сіверський сирзавод”. Його також продавали під торговою маркою “Селянське”.
  • “Еней”. Фальсифікат виявили у Пістинському ліцеї Івано-Франківської області.
  • “Оді”. Йдеться про солодковершкове масло “Селянське” 73% жиру.

“Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно, – каже голова правління “Споживча довіра” Олена Куликова. – Тому фальсифікат роблять із відхідних жирів тваринного походження. Це все переробляється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло”.

Також у неякісному маслі, як і у всій молочній продукції, періодично трапляються антибіотики. Якщо людина часто вживає продукцію із залишками антибіотиків, вона стає нечутливою до них. Коли їй потрібні антибіотики для лікування – вони можуть не вплинути на організм.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *