На території, що її в понеділок на сесії Ужгородської міської ради, депутати довиділили “під гаражі”, є масштабне поховання німецьких солдатів, що загинули в часі Другої світової війни. Про це ексклюзивно ЗМІ повідомив координатор Представництва в західних областях України Німецької народної спілки по догляду за військовими похованнями в Україні Володимир Мотика.
У 2019 році представництво, відповідно до укладеної угоди, здійснювало розкопки з лівого боку від дороги до кардіодиспансеру, тобто, праворуч від існуючого кладовища. І, відповідно до наявних у нього схем, ексгумувало останки близько сотні вояків Вермахту. Вліво, в бік власне кладовища, поховання закінчилося. А от вправо зайшло під дорогу, що веде до кардіодиспансеру. Копати під дорогою і по її другий бік представництво дозволу не мало. Але наявні схеми і результати розкопок чітко вказують на продовження поховання в тому напрямку, розповів кореспонденту Закарпаття онлайн В.Мотика. З його слів, йдеться про могили десятків, якщо не сотень людей, в цивілізованому перепохованні яких зацікавлена Німеччина. За даними німецької сторони, загалом тут було поховано близько 230 військових.
Ближчими днями В.Мотика пообіцяв підкріпити озвучену ним інформацію фактологічними матеріалами – схемами тощо, надавши їх для оприлюднення редакції Закарпаття онлайн.
За інформацією закарпатських ЗМІ, не виключено поховання на цій території і громадян інших країн. Принаймні, за інформацією Закарпаття онлайн, ближчим часом свою реакцію з цього приводу оприлюднять дипломатичні представництва декількох країн ЄС.
Тим часом вже ексгумовані у 2019 році з території біля цвинтаря на вулиці Берчені в Ужгороді рештки тіл німецьких солдатів вже ідентифіковані та перепоховані на німецькому військовому кладовищі в селі Потелич Жовківського району Львівської області. Йдеться про один із п’яти і єдиний у західній Україні такий цвинтар, де хоронять останки вояків Вермахту, ексгумовані в різних місцях на території кількох західних областей України. Його територія розрахована на перепоховання 25 тис. бійців. Аналогічні цвинтарі є в Харкові, Кропивницькому, поблизу Києва, у селі Гончарному біля Севастополя.
Як раніше інформували ЗМІ, після резонансу з крадіжкою в громади Ужгорода зеленої зони біля кардіодиспансера, в депутатів прокинулись “совісті”, які вирішили щось “довивчити”.
До того ЗМІ оприлюднили СПИСОК ДЕПУТАТІВ, що взяли участь у “дерибані” зеленої зони перед кардіодиспансером в Ужгороді.
Нагадаємо, у понеділок, 29 листопада, на сесії Ужгородської міськради депутати розглянули ряд скандальних земельних питань, зокрема і щодо цієї зеленої зони перед обласним кардіодиспансером в мікрорайоні “Шахта”.
Так, всупереч Генеральному плану міста та чинному законодавству, “під гаражі” безоплатно були передані дві ділянки по 1 сотині. Ще раніше, потай від громадськості, так само було “роздерибанено” ще 8 ділянок поруч – частина так само “під гаражі”, а інша – для будівництва “приватних будинків”.
За відповідний проєкт рішення №544 проголосував 31 депутат з числа всіх політичних фракцій міськради: “Слуга народу” (очільник – Арсен Мелкумян), “Рідне Закарпаття” (очільник – Віталій Глагола), “Батьківщина” (очільник – Антон Ліврінц), “Європейська солідарність” (очільник – Олена Камінська), “ОПЗЖ” (очільник – Андрій Погорєлов), “Партія твого міста” (очільник Юрій Мандич).
Не голосували лише п’ятеро – Валентин Штефаньо, Олександр Волосянський, Віктор Качур, Євген Прозор, Богдан Андріїв.
Міський голова не голосував вочевидь тому, що знав про достатню, обумовлену напередодні, кількість голосів для прийняття потрібного рішення і в такий спосіб намагався уникнути громадського осуду.
Світлини з розкопок в Ужгороді у вересні 2019 року.