ПриватБанк запустив швидкий сервіс грошових переказів. Орієнтований він насамперед на українських заробітчан. За інформацією пресслужби банку, нова послуга запущена спільно з провідним європейським онлайн-сервісом переказу Azimo.
“Українці, які живуть або працюють за кордоном, віднині мають ще один зручний і надійний спосіб миттєво відправляти гроші своїм близьким додому”, – йдеться в повідомленні.
Як працює новий сервіс
Принцип роботи сервісу грошових переказів полягає в тому, що його користувачам не доведеться фізично відносити свої гроші до банку або компанії фінансових переказів. Також їм не потрібно буде надавати жодних спеціальних документів.
Переказати гроші в Україну на будь-який рахунок ПриватБанку заробітчани зможуть через додаток та вебсайт Azimo. Для цього їм знадобляться:
- номер мобільного телефону одержувача;
- останні 4 цифри його платіжної картки.
Кому сервіс доступний
Скористатися сервісом мають можливість заробітчани, які проживають на певних територіях. Ідеться про:
- Велику Британію;
- Європу;
- Канаду;
- Австралію.
Як заробітчани переказують гроші в Україну
Офіційних каналів переказу в Україну грошей – три. У 2021 році, за даними Національного банку України, до країни за ними надійшло 5,951 млрд доларів. Цими каналами є:
- міжнародні платіжні системи – за ними було переказано 2,317 млрд доларів;
- кореспондентські рахунки банків – 668 млн доларів;
- інші види приватних переказів – 2,986 млрд доларів.
Скільки грошей заробітчани переказали в Україну 2021 року
Від початку 2021 року обсяг приватних грошових переказів в Україну з-за кордону сягнув понад 10 млрд доларів. Значну частину цієї суми становлять перекази від заробітчан.
Лише у вересні в Україну з-за кордону було здійснено грошових переказів на 1,26 млрд, що на 23% більше за показник вересня 2020 року. А порівняно із січнем-вереснем 2020-го обсяг таких переказів у 2021 році зріс на 19,2%, або 1,703 млрд доларів.
Трудова міграція створює величезні проблеми в Україні
Українці їдуть працювати до Польщі, Німеччини та інших країн ЄС через величезну різницю у зарплатах. Така ситуація вже спричинила дефіцит на внутрішньому ринку праці.
Від цього страждає економіка України: роботодавці не мають можливості залучати професійних співробітників, тому доводиться конкурувати з іноземцями. І виграти у цій конкуренції вкрай складно.