Складно уявити будь-яку страву без солі, навіть десерти. Адже саме цей інгредієнт може відтіняти смак й надавати страві новий, розкрити його по-новому. Але ми всі часто забуваємо, що сіль – не такий уже й не шкідливий продукт, якщо ним зловживати. Дієтологиня Світлана Фус на своїй сторінці у Facebook розповіла, скільки можна людині на день з’їдати солі, щоб це було безпечно.
“Сіль необхідна всім, зокрема й тим, хто худне, – але тільки в певних кількостях. Інакше вона перестає бути другом й перетворюється на ворога”, – зазначила експертка.
У яких продуктах багато солі:
Чипси, сушена риба, копчені сири, ковбаси, сосиски, солоне печиво й багато інших готових продуктів містять багато солі.
“Сучасна їжа перенасичена сіллю, хоча, на перший погляд, це може бути не очевидним. А звичка додавати сіль у страви, іноді навіть не спробувавши їх, може легко призвести до проблем зі здоров’ям”, – зазначила Фус.
Дієтологиня пояснила, що надлишок кухонної солі збільшує навантаження на серце, нирки й печінку, затримує воду в тканинах, що призводить до підвищення артеріального тиску.
Варто зазначити, що ще сіль сприяє переїданню, бо вона – один із найкращих підсилювачів смаку.
“Солона їжа пробуджує апетит, тому люди в середньому з’їдають більше солоної їжі, ніж не соленої”, – додала Фус.
Безпечна норма солі на день
“За день допустимо споживати не більше ніж 10-12 г солі. Половину – з готовими продуктами харчування, половину – 5-6 г (чайна ложка) солі використовувати на досолювання”, – зазначила дієтологиня.
Як їсти менше солі
“Додавайте сіль наприкінці приготування, а ще краще – вже в готову страву на тарілці. Кладіть менше солі, ніж передбачено в рецепті”, – порадила Фус.
Також експертка зазначила, що для того, щоб додати смаку страві, можна використовувати натуральні спеції.
“Якщо ж “перебрали” із солоною їжею, постарайтеся відновити баланс, вживаючи більше овочів та фруктів. Не забувайте про воду”, – додала фахівчиня.
Світлана Фус також радить обирати продукти зі зниженим вмістом солі або без солі. Не зловживати готовими покупними соусами й намагатися якомога рідше вживати напівфабрикати.
Лайфхак від дієтологині: щоб дізнатися, скільки солі міститься в продукті, помножте це значення на 2,5. Іншими словами: чайна ложка, наповнена по вінця, – це близько 5 г солі й приблизно 2 г натрію. Пам’ятайте, що 1 г солі “утримує” в нашому організмі щонайменше 100 мл води.