Українців через посилення карантину в Україні з 21 жовтня перестануть пускати до поїздів без документів про вакцинацію або негативних результатів ПЛР-тесту на коронавірус.
Через це в пасажирів виникають питання про нюанси нововведення. На головні з них вже відповіли залізничники.
Наприклад, у разі недотримання правил бригада поїзда буде зобов’язана викликати поліцію. Про це повідомили в пресслужбі “Укрзалізниці”.
Хто буде контролювати справжність сертифікатів і тестів?
Насамперед документи перевірятимуть провідники. Звіряти сертифікати та довідки вони будуть зі спеціальними зразками.
Якщо у провідників виникнуть сумніви, вони зможуть звернутися до поліції. Справа в тому, що юридично функція контролю покладено на Міністерство внутрішніх справ (МВС). А от у випадку очевидних порушень звернення в поліцію буде для бригади поїзда обов’язковим.
Що робити, якщо вакцинація протипоказана?
Такі пасажири можуть отримати довідки з результатом тесту, який підтвердить, що вони не заражені коронавірусом. Важливо пам’ятати, що такий тест дійсний тільки протягом 72 годин після здавання, тобто трьох діб. Приймаються результати ПЛР-тесту або експрес-тесту на антигени SARS-CoV-2.
Як вчинити дітям до 18 років?
На дітей нові правила не поширюються. Українцям у віці до 18 років для поїздки в поїзді знадобляться тільки проїзний документ і документ, що посвідчує особу. А умови для проїзду учнів і студентів вказані на сайті “Укрзалізниці”.
Що ще потрібно знати про нові правила
Посилення правил перевезень стосується не тільки поїздів далекого прямування, а й міжобласних автобусів. Вимоги вводяться для регіонів “жовтої” – “червоної” зон карантину.
Для поїздки пасажири повинні надати один з документів:
- довідка про отримання хоча б однієї дози вакцини проти COVID-19;
- сертифікат про проходження повного курсу вакцинації (внутрішній або міжнародний);
- негативний результат ПЛР-тесту, зданого не раніше ніж за 3 дні до поїздки;
- негативний результат тесту на антигени коронавірусу (теж діє не більше трьох діб).
Якщо документів при собі не виявиться, провідник, водій або стюард мають право не впустити людину в автобус або поїзд. Повернути гроші за квиток в такому разі буде можна тільки за правилами звичайного повернення.
Крім того і пасажири, і представники перевізника зобов’язані дотримуватися протиепідемічних заходів. У тому числі це стосується носіння масок.