Опубліковано: 8 Червня, 2024. Переглядів: 925


8 червня: це цікаво знати

Народний календар пов’язує 8 червня, день Карпа, з риболовлею. Наші пращури вважали, що цей день варто присвятити рибалці, оскільки на Карпа добре ловляться коропи. Також вірили, що цього дня варто подихати ароматом квітучої шипшини – це позбавляє від багатьох хвороб. Слідкували у цей день за комарами: якщо їх було занадто багато, то останні дні місяця очікувалися теплими, але дощовими.

За церковним календарем 8 червня вшановують апостолів від 70-ох Карпа й Алфея; мученика Георгія Нового; знайдення молей преподобного Макарія Калязинського; мучеників Аверкія та Єлени; преподобного Іоанна Психаїта, сповідника.

Іменинники 8 червня:

Андрій, Олена, Макар, Карпо, Оверко

8 червня народились:

1855 – Наталія Кобринська – українська письменниця. Ініціатор першої української жіночої організації. Альманах «Перший вінок» заклав основи розвитку жіночих часописів, які редагували і видавали самі жінки.

1903 – Володимир Фатальчук – український художник. Автор ілюстрацій до книг «Антологія української поезії», «Лісова пісня» Лесі Українки, «Життя і творчість Тараса Шевченка», «Кобзар» Т. Шевченка, «Українські народні пісні»; автор ювілейних медалей.

1920 – Іван Кожедуб – льотчик-винищувач, маршал авіації. У 120 повітряних боях збив 62 літаки противника. Свій останній бій, в якому збив 2 літаки противника, провів у небі над Берліном. Вважається найкращим асом авіації союзників.

8 червня відзначають:

Всесвітній день океанів.

Події 8 червня:

1668 – Петра Дорошенка обрано гетьманом України.
1934 – у СРСР прийнятий закон «Про зраду батьківщині», що передбачав колективну відповідальність членів родини.
1947 – уперше було відкрите судноплавство по всьому Дніпру.
1966 – у СРСР засноване Товариство охорони пам’ятників історії та культури.
1993 – розпочався всеукраїнський страйк шахтарів.

Чи знаєте ви, що:

Рішенням Міжнародного саміту на вищому рівні, який проводився в 1992-му році в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), було прийнято нове і цікаве свято, під назвою «Всесвітній день океанів», яке тепер проводиться щорічно 8-го червня.

Ученим більше відомо про поверхню Місяця, ніж про глибини світового океану. Наприклад, 12 осіб вже ступили на Місяць, але тільки три побували в Маріанській западині.94% життя на Землі зосереджено у воді. Близько двох третин всіх морських мешканців залишаються недослідженими, а коли виявляються нові різновиди, це піднімає ще більше запитань про морського життя.

Відомо, що в океанах є підводні озера і річки, які мають свої берегові лінії і навіть хвилі. А чи знаєте ви, що в океані є водоспади?Технічно найбільший відомий в світі водоспад знаходиться саме під водою, між Гренландією та Ісландією. Його висота становить 3505 метрів. Водоспад утворюється завдяки різниці температур між водою по обидва боки Датської протоки. Коли більш холодна і більш щільна вода зі Сходу зустрічає більш теплу і легшу воду з Заходу, холодна вода тече вниз і під теплою водою.Цей підводний водоспад більше ніж в три рази перевершує Анхель-Фольський водоспад у Венесуелі, який вважається найбільшим надземним безперервним водоспадом на Землі. За даними Дженнінгса, цей підводний водоспад за обсягом води майже в 2 000 разів перевищує кількість падаючої води Ніагарського водоспаду.

Рідна країна


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *