Опубліковано: 18 Травня, 2021. Переглядів: 342


Розповіли, кому не можна їсти шпинат

Шпинат прийнято вважати суперфудом, адже він має низку надзвичайно корисних властивостей. Але наскільки він безпечний і кому протипоказаний?

Звернемося до думки вчених.

Користь шпинату безперечна. У ньому низький вміст калорій і дуже високий вміст вітамінів, мінералів і фітонутриєнтів.

Він покращує роботу серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту. Завдяки лютеїну шпинат допомагає запобігти хворобам очей і підвищити імунітет.

Цей продукт нормалізує роботу сечової, лімфатичної та травної систем, благотворно впливає на функцію мозку. Шпинат містить достатню кількість заліза, необхідну для забезпечення киснем всіх клітин організму, що надає нам сил і енергії.

Однак у шпинату є цілий ряд протипоказань до вживання, а деяким людям не можна їсти шпинат категорично.

При порушенні водно-сольового обміну

Людям, які мають захворювання печінки, нирок, нефрит, захворювання жовчного міхура та підшлункової залози, шпинат суворо протипоказаний.

При сечокам’яній хворобі

Через велику кількість щавлевої кислоти, яка уповільнює процес засвоєння організмом заліза і кальцію і може стати причиною каменеутворення, шпинат не можна вживати людям з сечокам’яною хворобою.

При подагрі

Пурини, що входять до складу шпинату, протипоказані людям, що страждають на подагру.

При виразці шлунка

Щавлева кислота, яка міститься в шпинаті, справляю сильну подразнюючу дію на слизову оболонку шлунка, ще більше посилюючи запалення.

При схильності до алергії

Шпинат містить гістамін, що у деяких людей може викликати алергічну реакцію (розвивається протягом декількох годин після вживання в їжу).

При вагітності

Вагітним слід дотримуватися обережності при вживанні шпинату, оскільки це може призвести до утворення оксалатів. У цьому випадку варто проконсультуватися з лікарем.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...