Опубліковано: 12 Травня, 2021. Переглядів: 201


На Закарпатті в реабілітаційному центрі помер ведмідь Юра, транспортований із приватного комплексу на Прикарпатті

10 травня у Реабілітаційному центрі бурого ведмедя НПП «Синевир» працювала група лікарів-ветеринарів з Дніпра, Львова, Івано-Франківська, Вінниці та Ужгорода в складі 10 осіб.

У ході роботи проведено плановий комплексний ветеринарний огляд під загальною анестезією ведмедя Юри.

Цього ведмедя транспортували у реабілітаційний центр минулого місяця. Юра був у віці 17 років, його вага становила близько 600 кг. Останнє свідчило про сильне ожиріння тварини. У ведмедя спостерігалось порушення прийому їжі та води (мало їв, багато пив).

З метою виявлення прихованих захворювань, відбору зразків крові та кастрації й здійснено плановий комплексний ветеринарний огляд, у ході якого виявлено наступні проблеми зі здоров’ям тварини: надмірна вага (вдвічі більше від норми); пульпіт верхнього лівого другого різця; новоутворення на очах; крипторхізм (сім’яники не в мошонці). Фахівці провели екстракцію (видалення) хворого зуба, відібрали зразки крові та провели кастрацію за показанням крипторхізм. Після операції у ведмедя почалося порушення дихання та серцебиття. У ході проведення реанімаційних дій відповіді на реанімаційні дії протягом 30 хвилин не відбулося. Отже, ведмідь Юра помер.

У результаті розтину виявлено порушення шлунково-кишкового тракту. У просвіті шлунково-кишкового тракту виявлено дерев’яні та пластикові сторонні тіла, які тривалий час перебували в організмі. Це й не дивно, адже в інформаційних джерелах зустрічається інформація, що досі ведмідь у попереднього власника харчувався відходами з кухні… Розтин також показав, що у ведмедя збільшені у розмірі внутрішні органи, набряк легень. Протокол розтину засвідчує, що загибель настала через незадовільне утримання та годівлю в попередні роки, що призвели до токсико-септичних процесів в організмі, які в свою чергу призвели до ускладнення під час анестезії та стали причиною зупинки дихання та серцебиття. Оскільки на момент проведення огляду у тварини був хронічний токсико-септичний процес, загибель могла настати в будь-який момент.

Досі ведмідь Юра перебував у готельно-ресторанному комплексі на Івано-Франківщині і цей його період – показовий приклад того, як не потрібно утримувати диких тварин у неволі. Ведмеді потребують великого простору, правильного харчування і постійного ветеринарного огляду. Юру ж у цьому приватному закладі годували відходами з кухні, солодощами, газованими напоями – усім, що призвело до численних захворювань. Окрім того, тварина не мала можливості достатньо рухатися, що є важливою потребою для цього виду, повідомляють в НПП “Синевир”.

Реабілітаційний центр бурого ведмедя у НПП «Синевир» функціонує з 2011 року. Зараз тут утримуються понад тридцять клишоногих. На площі 12 га для них створені напіввільні умови. Це лісова територіяз гірськими потічками, басейнами для купання, плантаціями ягід… За час діяльності центру лікарі-ветеринари провели величезну кількість оглядів тварин та хірургічних втручань. Досі жодного випадку смерті тварин під час операцій не було.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 095 680 80 51

+38 098 311 90 70

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...