Дослідники з австралійського Університету Монаша зробили робота, який призначений для збору яблук. Цей проєкт може допомогти вирішити проблему нестачі сезонних робітників, яка виникала через коронавірус і карантинні обмеження.
Робот використовує систему з кількох відеокамер і алгоритми глибокого машинного навчання для того, щоб самостійно шукати плоди на деревах.
Для того, щоб розпізнати яблуко, треба менше 200 мілісекунд. Електронна система робота аналізує інформацію про форму фрукта, його орієнтацію в просторі та розташування точки з’єднання з гілкою. Це забезпечує високу точність дій для акуратного збору врожаю, як повідомляє Cikavosti.
“Робот зриває яблука спеціально розробленим м’яким захопленням, оснащеним пневмоприводом, чотирма незалежно керованими важелями і всмоктуючою системою, яка ефективно утримує і скидає фрукти, зводячи до мінімуму пошкодження плодів і самого дерева. Крім того, усмоктувальна система втягує яблуко в захоплення, дозволяючи зменшити глибину занурення механізму в крону, що сприяє також збереження оточуючих плід пагонів. Захватний пристрій здатний зривати з дерева понад 85% всіх яблук, призначених для збирання”, – зазначив доктор, який очолював дослідницьку групу, Чао Чен.
Дослідники запевняють, що робот виявляє понад 90% яблук, що перебувають на відстані близько 1,2 м від нього і потрапляють в зону огляду камер. Також зазначають, що їхній пристрій можна застосовувати при будь-яких погоді та освітленні.
Під час польових випробувань робот пошкодив менш ніж 6% зібраних фруктів: він обірвав у них плодоніжки. Попри це яблука залишаються придатними для роздрібного продажу. Для того, щоб роботу виконати всі операції по збору яблука, треба 12,6 сек. Дослідники оптимізували захоплення і скидання плодів. Це дозволило скоротити час робочого циклу приблизно до 9 сек. Тепер у режимі максимальної продуктивності робот витрачає на кожне яблуко всього 7 сек.