Опубліковано: 24 Червня, 2025. Переглядів: 304


Охочих одержати нові свідоцтва про народження значно побільшало. Що ж спричинило ажіотаж?

“Збираюся з двома дітьми у Болгарію. Турагент сказав, що обов’язково мають бути незаламіновані свідоцтва про народження, — каже киянка Оксана Данилюк. — У РАЦСі просто хмара людей… Сьогодні не дочекалася прийому. Та нещодавно їздила до Польщі, то приймали заламіновані свідоцтва без проблем.

А що, тепер справді  через це можуть не пропустити на кордоні?”

“У нас черги вже від травня, — розповідає Зіновій Старосцінський, начальник відділу ДРАЦС у місті Львові Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції. — Хоча ми поширили роз’яснення, що ламіновані свідоцтва про народження  чинні на території України, якщо вони не пошкоджені. Але люди наполягають на видачі нових документів, і не можемо нікому відмовити”.

Загалом отримання повторного свідоцтва — нескладна процедура.

“Можна звернутися у будь-який відділ ДРАЦСу і одержати новий документ, — продовжує Зіновій Старосцінський. — Працівники РАЦСу подають запити для перевірки даних і після цього видають повторне свідоцтво про наро­дження. Документ можуть виготовити навіть у день звернення. Це залежить, зокрема, від місця реєстрації заявника, від даних, внесених у держреєстри”.

Фахівці кажуть, що немає законодавчих підстав вважати заламіновані свідоцтва недійсними.

“Проте, наприклад, при перетині кордону уповноважені особи мають упевнитися у справжності поданих документів, — зауважує адвокат Роман Лихачов. — Зокрема, оглянути печатку, з’ясувати, ким виданий документ. Тепер деякі з них мають QR-код. А через ламінування іноді не вдається його сканувати. Перед апостилюванням документа також належить упевнитися у його справжності”.

Попри все, прикордонники запевняють, що заламіновані свідоцтва про народження не є підставою для непропуску через державний кордон.

“Та якщо виникають якісь сумніви щодо справжності такого свідоцтва, то може бути ініційована додаткова перевірка, — наголошує Маргарита Вершиніна, речниця Волинського прикордонного загону. — Адже були випадки, коли військовозобов’язані чоловіки намагалися виїжджати за кордон як багатодітні батьки і подавали підроблені свідоцтва про народження дітей. Для перевірки справжності цих документів ламінування було перешкодою. Тож якщо виникають сумніви щодо чинності свідоцтва, просимо подавати інші документи, як-от свідоцтво про народження у додатку “Дія”, або не пропускаємо через держкордон”.

Богданна Мартиник, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *