Ось таку карпатську гадюку (чи не першу з початку року) зафіксував минулого тижня під Гребеновом головний еколог Національного природного парку «Сколівські Бескиди» Олег Куликів. Усі знають, що змії звикли ніжитися на сонці, а тут на тобі — звивається на снігу!
— У горах у нас ще досить великий сніг, — розповів пан Олег. — По вершинах від Кудрявця до Лопати намети сягають двох метрів. А трішки нижче, в урочищі Джерсин, де є проталини, я побачив ось цього плазуна. Напевно, повзла по схилу, хотіла скоротити собі дорогу — і потрапила на сніг. Але холоду не боялася — була доволі активною: піднімала голову, робила спроби атакувати…
Наш співрозмовник згадав давні карпатські легенди: восени, на свято Чесного Хреста, «земля закривається», у тому числі для змій, а навесні, на Благовіщення — відкривається. До цього свята, за повір’ям, плазуни не мають права перебувати назовні.
До слова, гадюки зимують не поодинці, а у велетенських кублах десь під коренем дерева. В одній такій сімейці може бути від 50 до 100 особин.