На Львівщині трапилися два серйозні випадки втрати зору у дітей внаслідок зараження інфекцією після котячих подряпин.
Про це повідомили у Центрі дитячої медицини лікарні “Охматдит” на своїй Facebook-сторінці.
До офтальмологів медзакладу звернулися двоє маленьких пацієнтів із тяжкими ускладненнями.
В обох випадках наслідком інфекції стала повна сліпота на одне око, і жодне медичне втручання не змогло цього змінити.
Першим пацієнтом став п’ятирічний Іван, якого кіт подряпав просто в око. Спочатку батьки звернулися до місцевого офтальмолога, однак призначене місцеве лікування не дало результатів. Згодом дитину направили до “Охматдиту”, де виявили проникаюче поранення ока та запалення всіх його оболонок.
«Дитину двічі оперували, видаляли фіброзні плівки та скловидне тіло, підшивали сітківку через її відшарування. Але, на жаль, ліве око майже повністю втратило зір», – розповіла офтальмологиня Олександра Сондей. – «Інше око залишилося неушкодженим».
Другий випадок трапився із чотирирічним Тимофієм. Кіт, найімовірніше, подряпав хлопчика за руку або іншу частину тіла. За словами матері, родина навіть не помітила, коли це сталося – подряпина була незначною.
Згодом дитина почала мружити око та скаржитись на дискомфорт. Згодом око почало косити. Після консультації у районних лікарів хлопчика направили до Центру дитячої медицини, де лікарі діагностували “синдром котячої подряпини” – інфекційне захворювання, спричинене бактерією Bartonella henselae.
«Звернулися до лікаря, коли вже помітили зміни в оці. Не могли подумати, що це наслідки подряпини від кота», – розповіла мама Тимофія.
На жаль, інфекція вразила око хлопчика настільки сильно, що шансів зберегти зір не залишилось.
«Bartonella henselae – це небезпечна бактерія, яка може спричинити важкі ускладнення, включно із запаленням внутрішніх структур ока, лімфаденітом, а в окремих випадках – сліпотою», – йдеться в повідомленні лікарні.
Офтальмологиня Тетяна Ленів наголосила на важливості швидкої реакції у випадках подряпин від тварин: ретельне промивання рани, обробка антисептиком і постійне спостереження за станом дитини можуть допомогти уникнути серйозних наслідків.
«При будь-яких симптомах – почервонінні, набряку, болю в оці чи зниженні зору – потрібно негайно звернутись до лікаря. На ранній стадії хворобу можна зупинити», – підкреслила лікарка.
Фахівці закликають батьків обережно ставитись до контактів маленьких дітей із тваринами, навіть домашніми. Ветеринарні огляди, вчасне лікування інфекцій у тварин та уважність до найменших подряпин можуть врятувати дитині зір.