Полька та двоє українців, яких звинувачують у торгівлі людьми та примушуванні п’ятьох громадян Колумбії до рабської праці на м’ясокомбінаті в Радомі, постали перед судом.
Їхню справу розглядає районний суд у Радомі, повідомив PAP у середу голова окружної прокуратури Радом-Схід Цезарій Олтаржевський, передає “Експрес”.
Польці та українцям загрожує від 3 до 20 років тюрми
Обвинуваченими є громадянка Польщі, співробітниця агентства з працевлаштування в Радомі, яка займалася підбором працівників, та двоє громадян України, які координували та контролювали роботу колумбійців на заводі в Радомі.
Висновки слідчих свідчать, що на м’ясокомбінаті в Радомі застосовували фізичне та словесне насильство до колумбійців, змушували виконувати обов’язки незалежно від стану здоров’я, позбавляли паспортів та забирали гроші. Вони не могли вільно покинути місце проживання.
Свою провину підозрювані не визнали. За їхніми словами, іноземці знали, в яких умовах їм доведеться працювати, і добровільно погоджувалися на це. Проти них також не застосовувалося жодних форм насильства, заявляють обвинувачені. За інкриміновані злочини передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 20 років.
У лютому 2023 року колумбійців перевірили в Радомі офіцери Віслинської прикордонної служби. Іноземці мали дозвіл на роботу в Польщі, але не мали права перебувати в країні. До Польщі колумбійці потрапили через Іспанію. Вони пояснили слідчим, що вирішили приїхати, бо побоювалися за свою безпеку в Колумбії, яку контролюють наркокартелі.
У пошуку роботи їм допомогла полька, яка вільно володіє іспанською мовою, співробітниця агентства з працевлаштування в Радомі. Вона відповідала за пошук охочих працювати через інтернет-форуми. Вона представила їм пропозицію та умови роботи та проживання, які, щоправда, на місці виявилися зовсім іншими.
Колумбійцям дозволяли лише 15 хв перерви на день
Прокуратура також встановила, що Каріна В. прийняла тисячу злотих від трьох постраждалих колумбійців. Вона мала надати їм посвідку на постійне проживання, але не зробила цього. За даними слідства, іноземці опинилися у складній ситуації у Польщі. Вони перебували в чужій країні, не знали мови, мали проблеми зі спілкуванням, а також з людьми, які контролювали виконання ними обов’язків: їхню безпорадність використовували наповну.
Так, за даними прокуратури, коли громадяни Колумбії приїхали до Польщі, їх на кілька місяців позбавили паспортів. У хід йшли погрози, вживалися вульгарні слова, а людей змушували працювати незалежно від стану здоров’я. Один з іноземців отримав травму ноги на роботі, коли інший співробітник, який за ним наглядав, перекинув йому на ногу ящик з м’ясом. Одна з колумбійських жінок мала проблеми, пов’язані з вагітністю, і все ж їй довелося з’явитися на роботу.
Співробітникам дозволялася лише 15-хвилинна перерва протягом дня, коли вони могли покинути виробничу лінію. За свою роботу вони отримували в середньому близько 1,5 тисячі злотих на місяць. Вони також були обмежені у можливості покинути гуртожиток, в якому їх поселили.
Наступне слухання у справі має відбутися наприкінці травня.