Опубліковано: 22 Лютого, 2025. Переглядів: 235


ООН розгляне два варіанти резолюції щодо війни: Україна проти м’якої позиції США

У понеділок Генеральна асамблея ООН розгляне два варіанти резолюції, присвячених третій річниці повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Один документ розробила коаліція демократичних країн, зокрема й Україна, інший – запропонували США.

За даними Укрінформу, спільний проєкт підтримали 58 держав, зокрема всі країни ЄС, Велика Британія, Канада, Японія, Південна Корея, Молдова, Грузія та інші.

У документі міститься вимога до Росії негайно та повністю вивести свої війська з території України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

Як повідомляє Washington Post, Сполучені Штати закликали Київ відкликати цей проєкт, однак Україна відмовилася, вважаючи американську ініціативу занадто м’якою та такою, що не покладає на Росію повної відповідальності за війну.

Держсекретар США Марко Рубіо пояснив, що Вашингтон пропонує “збалансовану історичну резолюцію”, яка має об’єднати країни для пошуку шляхів досягнення миру.

Очікується, що обговорення та голосування за резолюції відбудеться найближчим часом.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *