Опубліковано: 23 Грудня, 2024. Переглядів: 410


Зеленський змінює позицію щодо мирних переговорів з РФ, — The Washington Post

Новий президент США та реалії бойових дій, схоже, штовхають Президента України Володимира Зеленського, який довго наполягав на боротьбі за кожен сантиметр окупованої землі, сідати за стіл переговорів.

Президент Зеленський впродовж останніх тижнів почав говорити про більшу готовність до переговорів про припинення війни.

“Це серйозна зміна для українського лідера”, — пише The Washington Post, передає газета “Експрес”.

Зміна риторики Зеленського може бути пов’язана із погіршенням ситуації на лінії фронту, — WP

“Заяви Зеленського обережні — він прямо не сказав, що Київ погодиться на поступки — територіальні чи інші — навіть тоді, коли Росія окупує понад 20% України, і, ймовірно, збереже контроль над цією землею після будь-якого припинення вогню. Але після попередньої заяви про те, що переговори можуть початися лише після того, як Москва виведе всі свої війська, Зеленський тепер наголошує на необхідності довгострокової безпеки, а не на негайному поверненні території”, — йдеться у свіжому матеріалі видання.

У статті зазначається, що зміна риторики Зеленського може бути пов’язана із погіршенням ситуації на лінії фронту та новою адміністрацією США, яка поставила під сумнів майбутню безпекову допомогу Києву.

“Українські офіційні особи протягом першого року війни наголошували на важливості повернення всієї української землі, включаючи Крим та інші території, якими Росія фактично керує з 2014 року, як умову будь-якої угоди.

Однак під час останніх зустрічей із Трампом і європейськими лідерами Зеленський більше зосереджувався на тому, що він назвав “тривалим миром” для України. Пріоритет — отримання запрошення до військового альянсу НАТО та інші гарантії безпеки, такі як можлива присутність західних миротворців, щоб запобігти майбутнім нападам Росії”, — пише WP.

Адміністрація Зеленського “розуміє, що все зміниться” за Трампа, сказав Майкл Макфол, колишній посол США в Росії, який разом з українськими офіційними особами очолює Міжнародну робочу групу з російських санкцій.

“Я думаю, що це звільняє Зеленського від його замкнутої позиції — воювати до кордонів 1991 року, незважаючи ні на що, – додав Макфол. — Тепер він може сказати: “Ну, я б хотів це зробити, але Трамп прийшов, і все змінилося””.

Зеленський чинить мудро

Більшість високопоставлених осіб сумніваються, що російський президент Володимир Путін готовий до переговорів, поки його війська досягають успіхів на лінії фронту, попри великі втрати. Тому деякі чиновники припускають, що Зеленський мудро підстраховується і сподівається, що його більш поступлива позиція приверне увагу Білого дому, забезпечивши Києву більшу військову підтримку у разі, якщо Путін відмовиться від переговорів.

Тим часом політики по всій Європі обговорюють подальше збільшення витрат на власну оборону, оскільки генеральний секретар НАТО Марк Рютте попередив, що союзники повинні “перейти до мислення воєнного часу” і витрачати набагато більше на оборону, щоб бути готовими протистояти будь-яким загрозам з боку Росії в найближчі роки.

“Перший крок, який ми маємо зробити, — щоб Зеленський міг вести переговори з позиції сили. І на цей час лінія фронту рухається на захід, а не на схід. Йому не потрібні додаткові плани, йому потрібна амуніція”, — сказав Рютте журналістам минулого тижня.

Тим часом високопоставлений український чиновник сказав виданню, що вони “починають вірити”, що війна справді може закінчитися наступного року, оскільки розмови про мирну угоду почастішали після обрання Трампа. Але якби не всі раптові публічні розмови про мирне врегулювання, “я б не повірив, що ми наблизилися до переговорів, — сказав чиновник. — Я просто не думаю, що з Путіним можна домовитися”.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *