Мобілізація в Україні: значна кількість українців досі не оновила свої військово-облікові дані. Ці громадяни перебувають у розшуку поліції: працівники ТЦК щодня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають правоохоронцям.
Про це розповів підполковник Андрій Мороз, т.в.о. заступника начальника Івано-Франківського обласного ТЦК та СП, начальник сектору мобілізаційно-оборонної роботи в інтерв’ю “Західному кур’єру”.
Неоновлення даних: що відбувається з такою особою
Особи, які не оновили військово-облікові дані, як цього вимагає законодавство, автоматично стали порушниками військового обліку і їх буде притягнуто до адміністративної відповідальності.
“Значна частина населення це зробила (оновила дані – ред.). Але є така ж велика кількість тих, хто свої дані не оновив. Ці громадяни перебувають у розшуку поліції. Наші співробітники кожного дня їх виявляють під час заходів з оповіщення і передають Нацполіції”, – зазначив Андрій Мороз.
Він додав, що ті, хто не мають військово-облікових документів, теж є порушниками військового обліку. Є також категорія громадян, які мають право на відстрочку від служби, але з якихось причин не оновили дані.
“Ті, хто мають військово-облікові документи невстановленого зразка, також є порушникамии. Таких людей є багато. Всі вони перебувають у розшуку і щоденно виявляються нашими працівниками. Ми передаємо їх представникам поліції, їх притягують до адмінвідповідальності.
Далі ми здійснюємо всі заходи щодо того, аби актуалізувати всі дані особи, і якщо вона підлягає призову та мобілізації, то автоматично проходить військово-лікарську комісію. Якщо стан здоров’я людини дозволяє їй проходити військову службу і вона немає права на відстрочку, то для неї відразу визначається навчальний центр і в подальшому підрозділ, де вона буде нести службу”, – пояснив посадовець ТЦК.
Читайте також: Уже не будуть мобілізовувати: кого стосуються зміни