Опубліковано: 21 Вересня, 2024. Переглядів: 615


На Закарпатті програміста затримали на блокпості: чим все скінчилося

На Закарпатті інженера-програміста вирішили притягнути до адміністративної відповідальності за нібито спробу втечі з України.

Однак з’ясувалось, що він прямував до друзів у Рахів й був затриманий у світлу пору доби.

Про це йдеться у постанові Рахівського районного суду Закарпатської області, опублікованому 18 вересня 2024 року.

На напрямку прикордонного знаку № 400 околиця с. Кваси (територія Ясінянської селищної громади Рахівського району Закарпатської області), прикордонним нарядом «Контрольний пост» 18 липня 2024 року близько 18:30 помітили та затримали п’ятьох громадян України при спробі незаконного перетину державного кордону з України до Румунії поза пунктами пропуску через державний кордон України у складі групи осіб. Програміст, якого, з-поміж інших підозрюють у вчиненні порушення, на судове засідання не з’явився. Проте в матеріалах справи є заява про розгляд справи без його участі.

Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суддя прийшов до наступних висновків. Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення чоловіки були затримані у контрольованому прикордонному районі при спробі незаконного перетину державного кордону України поза пунктами пропуску. На підтвердження зазначених вище обставин, до протоколу про адміністративне правопорушення надано протокол про адміністративне затримання, у якому вказано, що їх затримано у контрольованому прикордонному районі при спробі перетину державного кордону України.

Також у матеріалах справи є пояснення програміста, відповідно до яких він 18 липня був затриманий на блокпості у Закарпатській області, прямував до Рахова, хотів провести час з друзями. Будь-яких інших доказів на підтвердження чи спростування наявності або відсутності адміністративного правопорушення, а також винності програмістом у його вчиненні, суду не надано.

Суддя зауважив, що перебування програміста у контрольованому прикордонному районі без надання належних та допустимих доказів, не може свідчити про те, що він намагався незаконно перетнути державний кордон України. Крім того, згідно з протоколом про адміністративне правопорушення, його затримали у світлу пору доби. З огляду на викладене, вбачається сумнівним той факт, що чоловік намагався незаконно перетнути кордон.

Що постановив суд?

Суд закрив справу про адміністративне правопорушення у відношенні громадянина, за ч. 2 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв’язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення. Судовий збір у сумі 605 гривень вирішили віднести коштом держави. На постанову можна подати апеляційну скаргу до Закарпатського апеляційного суду через Рахівський районний суд Закарпатської області протягом 10 діб з дня її проголошення.

“Вина громадянина є недоведеною та не встановленою, відсутня об’єктивна сторона адміністративного правопорушення, суд вважає, що у його діях відсутній склад правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 204-1 КУпАП, а тому, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно нього підлягає закриттю”, – наголосив суд.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *