Опубліковано: 24 Березня, 2024. Переглядів: 614


24 березня: це цікаво знати

У давнину примітили, що пухнастий іній 24 березня передвіщає хорошу погоду. «Якщо у цей день березень забирає з собою холод, літо буде теплим». У цей час розпочинається ранній рух соку у берези.

У народі 24-того березня підмічали, якщо ранні весняні квіти – проліски або підсніжники – розкриваються, буде хороша погода, а якщо закриваються й никнуть – наближається негода.

Якщо в цей день з теплих країв прилетіли чайки і зяблики, в саду починалися перші роботи. Саме на Юхима зозуля вперше подає голос. Вважається, якщо почувши зозулю на Юхима, встигнути погриміти монетами в гаманці, то весь рік будуть примножуватися гроші.

За церковним календарем 24 березня вшановують святителя Софронія, патріарха Єрусалимського; святителя Єфимія, архієпископа Новгородського, чудотворця; преподобного Софронія, затворника Києво­Печерського; священномученика Піонія, пресвітера Смирнського, та інших з ним; перенесення мощей мученика Єпимаха; святителя Софронія, єпископа Врачанського.

Іменинники 24 березня:

Юхим, Іван, Георгій, Софрон

24 березня народились:

1900 – Іван Козловський – видатний український оперний і камерний співак. Соліст Большого театру. Партії: Юродивий («Борис Годунов» М. Мусоргського), Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Лоенгрін («Лоенгрін» Р. Вагнера).

1906 – Клавдія Шульженко – співачка, акторка театру та кіно. Пісні: «Синий платочек», «Давай закурим», «Друзья-однополчане». У Харкові працює Міський музей К.І. Шульженко.

24 березня відзначають:

Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз.
День фтизіатра.

Міжнародний день права на встановлення істини щодо грубих порушень прав людини і гідності жертв.

Події 24 березня:

1882 – Роберт Кох повідомляє про відкриття збудника туберкульозу.

1898 – в Америці продали перший автомобіль – модель «Вінтон» обійшлася покупцю в одну тисячу доларів.

1918 – Центральна Рада проголосила українську мову державною.

1933 – вступив у дію закон, напередодні прийнятий німецьким парламентом (69% голосів), котрий передає уряду законодавчу владу та фактично призупиняє дію конституції. Цим самим уся влада легально переходить до Гітлера.

1989 – у Львові відбувся перший політичний страйк в Україні.

1989 – у Тернополі створено першу крайову організацію Народного Руху України.

Чи знаєте ви, що:

Для запобігання епідеміям в Україні у Києві ще у 1740 році було вперше створено карантинну службу – Васильківський карантин. Її підвідділи знаходилися у Переяславі, Черкасах, Кременчуці та інших містах.

Перше в Україні наукове медичне товариство – Київське товариство лікарів – було засноване в 1840 році з метою сприяння розвиткові медичної науки і практики. А з 1886 року вперше в світі при товаристві почали проводитися систематичні медичні читання, в яких брали участь діячі медичної науки. При товаристві працювало санітарне статистичне бюро.

Перша в Україні велика лікарня була побудована в 1800 році у Кременчуці.

Рідна країна


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...