22 березня християни традиційно відзначають свято 40 святих. Воно ще має назву Сорока мучеників, або, у народі – сороки. Цього дня шанують пам’ять сорока Севастійських мучеників – 40 воїнів римського ХІІ легіону, які загинули у 320 році біля міста Севастія за відмову зректись християнської віри.
Зазвичай, цього дня йдуть до церкви та ставлять 40 свічок, моляться, дякують Богові та прохають захисту від негараздів і хвороб.
Що не можна робити у День сорока святих?
У цей день не можна працювати фізично, а також займатися прибиранням житла. Також не можна їсти м’ясо, рибу, яйця, як і під час усього Великого посту. Не можна прати, шити або щось ремонтувати. У День сорока святих не можна позичати гроші. Окрім цього, не можна гніватися, злитися та лихословити.
Що можна робити в День сорока святих?
Натомість, у День сорока святих обов’язково потрібно спекти булочки-жайворонки. У це свято також можна гадати та закликати весну. Усі віруючі в цей день обов’язково повинні відвідати церкву та помолитися.
Із цим святом пов’язані також численні погодні прикмети:
Якщо на Сорок святих ще заметено сорок куточків, можна очікувати ще і на сорок морозів, особливо, якщо день холодний.
Якщо на Сорок святих опади і мало сонця – не буде весняної повені, влітку не очікується тривалих зливневих дощів, а осінь видасться сухою та погідною
Якщо в цей день тепло, то стільки днів утримається гожа погода, а холодно – бути сорока морозам.
У цей день рахували лисих чоловіків в селі: скільки нарахують, стільки ще буде морозів.
Коли хмарно і мороз, то скоро буде тепло і можна сіяти.
Яка погода на Сорок святих, така буде і на Петрівку.
Дружно тане сніг – до активної повені і буйних трав.
На Сорок святих погода, то на гречку урода.