Опубліковано: 25 Травня, 2024. Переглядів: 290


Повноваження поліції розширилися: чи мають право виписати повістку і затримати водія

В Україні поліція набула розширених повноважень для вручення повісток громадянам.

Про це пишуть “Новини. Live”.

“Якщо вас зупиняє поліція та просить надати документи, ви спочатку уточніть причину цієї зупинки. Коли починають апелювати військовим становищем, то немає такої норми, що військовозобов’язана людина має пред’являти поліції права водія, навіть під час воєнного стану.

Я як адвокат все ж таки кажу, що є певний перелік підстав для зупинки, і ці підстави необхідно довести. Якщо кажуть, що ви порушили правила дорожнього руху, покажіть відеофіксацію і розбиратися. Але якщо просто так зупинили, нічого показувати не потрібно. Ту саму страховку можна перевірити лише у разі ДТП”, – розповів адвокат Олексій Шалару.

Він також додав, що поліція може затримати людину для уточнення даних у ТЦК та СП.

“Річ у тім, що з 18 травня людина має бути в базі даних, і її можуть затримати та доставити до ТЦК та СП. Але спочатку буде перевірка документів, де має бути QR-код із детальною інформацією. Якщо ж людина вже в розшуку, а про це ми дізнаємося щонайменше за два місяці, то від ТЦК є вимога доставити таку людину до центру комплектування, де маємо виписати повістку і одразу направити на ВЛК. Взагалі, кожен випадок слід розглядати окремо: яка ситуація, які порушення (якщо вони є), за яких обставин виписали повістку. І від цього вже відштовхуватись. А взагалі, головним доказом є закон”, – підкреслив адвокат.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...