Опубліковано: 23 Квітня, 2024. Переглядів: 702


Українці за кордоном: є погані новини

Українці за кордоном нині не можуть отримати закордонні паспорти. Видача документів наразі можлива тільки для дітей до 12 років. Чому так?

Центр обслуговування громадян “Паспортний сервіс” повідомив про призупинення видачі готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.

Причиною цього у Центрі назвали технічні причини. Проте там наголошують, що подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі. Крім того, видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації.

“Закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ”, – додали у “Паспортному сервісі”.

До того ж, МЗС України видало наказ, згідно з яким керівникам усіх дипломатичних установ України тимчасово заборонили надавати консульські дії для громадян призовного віку. Можливі лише дії, пов’язані з оформленням посвідчень особи на повернення в Україну.

Кулеба пояснив зупинку надання послуг чоловікам мобілізаційного віку

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба підтвердив цю інформацію і пояснив рішення у своєму Twitter (X). Міністр зазначив, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном був і залишається пріоритетом МЗС, проте у теперішніх умовах головним пріоритетом є боротьба за виживання України.

“Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна”, – наголосив очільник МЗС.

Він нагадав, що обов’язок оновлювати свої дані у територіальних центрах комплектування існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

“Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, – то так це не працює. Перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною. Саме тому я доручив вжити заходів щодо відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно”, – наголосив Дмитро Кулеба.

Читайте також: Мобілізація українських чоловіків за кордоном: в МЗС зробили заяву


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...