Хмара пилу із Сахари накрила Німеччину, Францію та Швейцарію, а 1 квітня переміститься на територію України. Про це повідомляє DW.
Колосальних розмірів хмара із пустелі Сахара накрила Європу, огорнувши небо в разючий помаранчевий відтінок.
Вона містить близько 180 000 тонн пилу, і вже охопила Німеччину, Францію та Швейцарію, а до 1 квітня має поширитися і на всю Україну.
Німецька метеорологічна служба попередила, що пил, якийпокриває Німеччину, буде видно навіть у великодню неділю. У Швейцарії швейцарська телекомпанія SRF зареєструвала у повітрі рекордну кількість пилу.
Експерти попереджають, що цей пил становить потенційну загрозу для здоров’я, особливо для людей з респіраторними захворюваннями, маленьких дітей та людей похилого віку. У Греції, де хмара вже накрила південний острів Кріт, місцеві органи охорони здоров’я випустили попередження, закликаючи ці вразливі групи населення обмежити свою діяльність на відкритому повітрі, оскільки рівень пилу в повітрі перевищив 50 мкг/м³.
Пилова хмара з Сахари є природним явищем, викликаним сильними вітрами, що піднімають пісок і пил із посушливих регіонів. Такі хмари можуть бути перенесені на тисячі кілометрів, досягаючи навіть таких далеких місць, як Карибський басейн та Південна Америка.
Проте в останні роки вчені відзначили збільшення інтенсивності та частоти пилових бур у Сахарі, що, на їхню думку, пов’язано зі зміною клімату. Підвищення температури призводить до більш сильної посухи, що, у свою чергу, робить пісок сухішим і ерозії, що легко піддається.