Це пов’язано із змінами, що раніше вносилися у Правила дорожнього руху.
Нові тестові питання та варіанти відповідей уже можна переглянути на сайті Головного сервісного центру МВС. Кандидат у водії має 20 хвилин, аби відповісти на 20 запитань.
-То що саме змінилося?
— Тестові питання в екзаменаційних білетах для складання теоретичного іспиту адаптовані до тих змін Правил дорожнього руху (ПДР), які вносилися нещодавно, — розповідає Сергій Бобра, провідний спеціаліст регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Львівській, Івано-Франківській та Закарпатській областях.
— Зокрема, йдеться про зміни, що стосуються механічних транспортних засобів, які поза населеними пунктами повинні вмикати денні ходові вогні увесь рік (раніше це правило діяло з 1 жовтня до 1 травня). Також прописані нові правила перевезення дітей в автомобілях. Якщо їхній зріст — до 150 сантиметрів, то вони повинні перебувати в спеціальних автокріслах з пасками безпеки. Перевезення дітей зростом до 150 сантиметрів забороняється на задньому сидінні мопедів, мотоциклів.
В оновлених тестових питаннях є й про нові дорожні знаки. А саме — про дорожній знак 5.39 “Діагональний пішохідний перехід”.
— Йдеться про повне оновлення тестових питань?
— Так. Загалом в екзаменаційних білетах для складання теоретичного іспиту є приблизно тисяча тестових питань. Кандидат у водії має 20 хвилин, аби відповісти на 20 запитань. 10 з них — про правила дорожнього руху; по 4 — з основ безпеки руху та про будову й експлуатацію транспортного засобу відповідної категорії; 2 — про надання першої домедичної допомоги. Під час тесту допускаються дві помилки. Якщо ж їх більше, то іспит не складено.
Загалом у кандидата у водії необмежена кількість спроб для складання теоретичного іспиту. Кожен з кандидатів має вибір — пройти теоретичну частину навчання в автошколі чи опанувати її самостійно. Для цього можна скористатися онлайн-тренажером із ПДР. У ньому відображаються всі питання, які будуть на теоретичному іспиті.
До слова, дехто, самостійно готуючись до іспиту, не вчить Правила дорожнього руху, а лише відповіді на питання, які є в онлайн-тренажері. На практиці ми вже переконалися: якщо кандидат у водії не вчив ПДР, а лише запам’ятав відповіді на тестові питання, то за умови зміни картинок він не складе іспит. Зрештою, іноді після самопідготовки дехто складає іспит із 20 питань за 3 хвилини. Якщо відповіді не завчені бездумно, то цього часу не вистачить, аби правильно відповісти на всі запитання. Тому й потрібно оновлювати тестові питання і збільшувати їх кількість.
— Чи правда, що водіїв віком від 65 років і старших змусять проходити психологічні тести при відновленні водійських посвідчень?
— Вказівок про проведення психологічних тестів для таких водіїв не було. Крім того, під час дії воєнного стану при обміні водійських посвідчень медичні довідки не потрібні. А всі посвідчення водія, термін дії яких закінчився, будуть дійсні до завершення воєнного стану.
Богданна Мартиник, Експрес