Нові правила стосуватимуться всіх операторів, які здійснюють поштові відправлення в Україні, повідомляють.
Про нововведення йдеться в урядовій постанові №958.
Що заборонено пересилати й чому виникла потреба таких змін?
— Ще у листопаді минулого року Верховна Рада ухвалила закон “Про поштовий зв’язок”, — розповідає Степан Рудницький, начальник управління транспорту та зв’язку Львівської ОВА. — Він має на меті гармонізацію національного законодавства із законодавством ЄС у сфері надання послуг поштового зв’язку. Урядова постанова №958 власне реалізовує положення статті 20 цього закону. Зміни, закладені в ньому, продиктовані міжнародними вимогами та відповідають правилам Всесвітнього поштового союзу.
— То які речі не можна пересилати поштою по Україні?
— У внутрішніх поштових відправленнях забороняється пересилати: іноземну та національну валюту (крім нумізматичних монет та колекцій); продукти, термін придатності яких не перевищує 10 днів. А також — спиртні напої із вмістом етилового спирту понад 8,5%; тютюнові вироби; зброю; тварин та отруйні рослини тощо.
— А що змінилося у правилах міжнародних поштових відправлень?
— Відтепер за кордон не можна відправляти: дозволи на право носіння зброї; трудові книжки; військові квитки; документи, що посвідчують особу. Водночас, згідно з постановою Кабміну, у період воєнного стану все ж дозволено пересилати паспорти громадянина України, посвідчення особи на повернення в Україну, національні посвідчення водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії.
— Що буде, якщо у посилці виявлять заборонені речі?
— Якщо у посилках, відправлених у межах України, наприклад, виявлять продукти з коротким терміном придатності та небезпечні предмети, то їх утилізують. Співробітники пошти звернуться до поліції, якщо знайдуть у посилці зброю, наркотики, психотропні, токсичні та радіоактивні речовини тощо.
Коли ж у посилці знайдуть гривні, то їх повернуть відправникові або перешлють адресату поштовим переказом. Плата за пересилання поштового переказу стягуватиметься оператором поштового зв’язку за встановленими тарифами за рахунок виявлених коштів. А якщо виявлять долари, євро та іншу іноземну валюту, то надішлють її відправникові або одержувачу в листі з оголошеною цінністю з описом вкладення.
ДО РЕЧІ
“Надсилаючи посилку, відправник має підтвердити оператору пошти, що заборонених предметів у ній немає. Відкрити посилку без присутності відправника працівники пошти можуть винятково у разі, коли є підозра, що в ній містяться предмети, які можуть становити загрозу життю чи здоров’ю людей”, — повідомили на запит “Експресу” у пресслужбі “Укрпошти”.
Юля Томчишин, Експрес