Опубліковано: 2 Вересня, 2023. Переглядів: 449


Спалах легіонельозу у Польщі: чи загрожує Україні ця небезпечна хвороба?

У польському Жешуві стався спалах легіонельозу. Станом на 1 вересня там виявили вже понад 150 випадків “хвороби легіонерів”. 18 з них виявилися летальними. Чи загрожує недуга прикордонню України?

Як відомо, легіонельоз викликає бактерія легіонелла. Вперше її виявили після спалаху на з’їзді Американського легіону у США в 1976 році.

Тоді в одному з готелів захворіло понад 220 людей, 34 з них загинули. Причиною зараження стала бактерія-збудник, яка перебував у вентиляційній системі.

Спалах легіонельозу: як відбувається інфікування?

Генеральна директорка Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко розповіла “Еспресо.Захід”, що інфікуватися цією бактерією можна через системи кондиціонування, вентиляції, різноманітні вологі розпилювачі води, в яких може перебувати легіонелла.

“Як правило, вона є в невеликій концентрації, і захворювання бувають практично щороку, реєструються щомісячно, але це поодинокі випадки. Сказати, що саме спричинило масове поширення хвороби на сьогодні в Польщі, ми не можемо”, — каже епідеміологиня.

Вона переконує: хвора на легіонельоз людина не становить небезпеки для оточення: “Навіть якщо людина хвора на цю недугу, вона не інфікує нікого навколо себе. Однак якщо людина приїхала з Польщі й у неї будуть такі симптоми як підвищення температури тіла, болі в м’язах, головний біль, ознаки пневмонії, 50% хворих можуть мати розлади стільця, тобто пронос, тоді таких осіб лікарі рекомендуватимуть обстежувати на легіонельоз, щоб знати, яка на сьогодні ситуація”, — зазначає Наталія Іванченко.

Легіонельоз: як розпізнати і хто в групах ризику?

Найчастіше легіонельозом інфікуються люди похилого віку, хворі на діабет або хронічні обструктивні захворювання легень, курці і пацієнти зі слабким імунітетом, каже головна епідеміологиня Львівщини.

Серед найпоширеніших симптомів хвороби: виражена слабкість, сильний головний біль, втрата апетиту, іноді діарея, підвищена температура тіла, задишка та сильний кашель.

За словами Наталії Іванченко, на початковому етапі ознаки ураження дихальних шляхів непомітні. Але вже через добу після того, як з’явилися перші симптоми, у хворого різко підвищується температура тіла до 39-40°C, проявляються задишка й сильний сухий кашель. Деякі пацієнти скаржаться на кровохаркання, болі в м’язах і суглобах. У декого можливі навіть дезорієнтація в просторі, марення, галюцинації. А в 30% випадків дихальна недостатність може призвести до смертельного результату.

Ірина Батюк, Експрес


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...