День пророка Іллі традиційно відзначають 2 серпня.
У слов’ян пророк Ілля належить до найбільш шанованих святих, поряд з Миколаєм Чудотворцем.
Ілля зцілював хворих та допомагав нужденним.
За Біблійними легендами, він не помер. А піднісся живим на небеса на вогняній колісниці.
Ілля-пророк народився за 900 років до Різдва Христового. Коли дитина з’явилася на світ, його батькові Соваку прийшло видіння: благовидні мужі розмовляли з хлопчиком, сповивали вогнем і живили полум’ям вогненним. Видіння виявилося пророчим. В юнацтві Ілля пішов у пустелю. Він ревно молився і дотримувався суворого посту. Пророк був прикладом цнотливого життя. Боровся з ідолопоклонством, здійснював чудеса в ім’я Господа.
Пророка живим забрали на небо. Туди помчав на вогненній колісниці, запряженій чотирма білими кіньми. Залишив після себе свого духовного учня Єлисея. Вважається, що на небі Ілля чекає другого пришестя Христа, щоб знову повернутися на землю.
До речі, перший православний храм на Русі був побудований в Києві саме на честь Іллі–пророка ще до офіційного Хрещення Русі.
Заборони дня
Не займайтесь сільськогосподарськими роботами. Зокрема, сіно вже повинне бути прибране.
Не виганяйте худобу на пасовище. Її можуть загризти вовки.
Під час грози не стійте під деревом. Не веселіться і не перебувайте у воді. У будинку закрийте всі вікна та запаліть свічки.
За деякими віруваннями, не можна в цей день навіть виходити з дому. Може вбити блискавка.
Не впускаєте котів та собак до будинку і не випускайте.
У цей день не можна дивитися в дзеркала. Закрийте їх. Особливо це попередження стосувалося літніх і хворих людей. Пояснювали це тим, що 2 серпня посилюється вплив задзеркалля і дзеркало може витягати життєву силу людини, яка дивиться в нього.
Що потрібно робити в день Іллі-пророка
Вмийтеся дощем. Наші предки вірили, якщо на Іллю піде дощ, і люди встигнуть ним вмитися, цим можна назавжди позбавити себе від пристріту і хвороб. Також дощову воду в цей день запасають про запас, щоб потім користуватися нею в лікувальних цілях.
Хто має пасіки, доглядайте за бджолами.
Дивіться, куди вдарить блискавка. За повір’ям, у тому місці, куди вона вдарить, може бути захований скарб.