Опубліковано: 5 Лютого, 2021. Переглядів: 325


3141 закарпатець із майже 5-ти тисяч дав попередню згоду на щеплення від коронавірусу під час першого етапу

3141 людина із майже 5-ти тисяч дала попередню згоду на щеплення від коронавірусу під час першого етапу на Закарпатті. Про це Суспільному повідомила головна епідеміологиня області Вікторія Тимчик.

За її словами, під першу хвилю вакцинації підпадають медики, котрі лікують хворих на COVID-19, працівники лабораторій, екстреної медичної допомоги та мешканці соціальних закладів закритого типу.

Де вакцинуватимуть

За її словами, в області сформували 9 мобільних бригад, які і будуть вакцинувати людей. “Задіяно 58 осіб у мобільних бригадах. Плюс, можливо, будуть створені мобільні бригади при відомчих інших закладах. Для мобільних бригад будуть проводити навчання, яке включатиме і заочну частину, й очну. Бригади ми поділили у межах новоутворених районів із урахуванням населення та контингенту на перший етап. До прикладу, на території колишніх Великоберезнянського та Перечинського районів немає медиків, які працюють у ковідних відділеннях безпосередньо при районних лікарнях. І цільова група на території цих районів — це будуть заклади закритого типу для осіб похилого віку. То їх щепленнями буде займатися мобільна бригада, котра створена при Ужгородському центрі первинної медико-санітарної допомоги”, — розповіла Вікторія Тимчик.

Як повідомила головна епідеміологиня, Ужгородський район буде обслуговувати мобільна бригада створена при поліклінічному відділенні Ужгородської райлікарні. “Тут ми врахували, що є і медики, і є декілька соціальних закладів. Якщо говорити про територію Берегівського району, котрий включає у себе колишній Виноградівський, то спочатку планувалась одна бригада, а коли розпочали макропланування, побачили, що дійсно багато є і закладів, і багато задіяно медиків. Тому прийняли рішення, що потрібно дві бригади, щоб оперативно відпрацювати перший етап”, — розповіла епідеміологиня.

“Кожна мобільна бригада може зробити до сотні щеплень за день”

За словами Вікторії Тимчик, кожна мобільна бригада може зробити до сотні щеплень за день. “Вони будуть виїжджати на місце, до прикладу, в лікарню, чи соцзаклад і там проводити вакцинацію. Попереднього кожного,хто погоджується на вакцинацію буде оглядати та опитувати лікар бригади. Після цього треба підписати письмову згоду.Після вакцинації людина півгодини буде проводити в окремій кімнаті під наглядом працівників бригади, які навчені надавати невідкладну медичну допомогу”.

Епідеміологиня також додала, що згода на проведення щеплення — обов’язкова складова процесу проведення імунізації. Особа, або її офіційний представник, обов’язково перед щепленням має ознайомитись з інформацією що це за щеплення, від якої інфекції, має бути попереджена про можливі наслідки, ускладнення і повинна підписатися, що вона ознайомлена з цим і дає згоду на щеплення.

Кабінети щеплень

Майже 13 тисяч закарпатців дали попередню згоду на вакцинацію під час другого етапу імунізації.

Для проведення другого етапу в області, за словами Вікторії Тимчик, сформують орієнтовно 190 кабінетів щеплень. Їх розгорнуть при закладах первинної медичної допомоги. Якщо кількість охочих буде великою — перелік цих пунктів можуть розширити.

У заклади охорони здоров’я, де будуть такі кабінети щеплень, уже розіслали рекомендації комісії Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, котра діє при Міністерстві охорони здоров’я.

“У рекомендаціях йдеться про те, як правильно проводити вакцинацію від COVID-19, показання, протипокази, яка тактика вакцинації у перехворілих. Заклади охорони здоров’я будуть мати можливість ознайомитися із цими рекомендаціями. Це їм допоможе у прийнятті рішень про згоду чи незгоду на проведення щеплення, оскільки імунізація є добровільною”, — додала Вікторія Тимчик.

Суспільне Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *