Опубліковано: 11 Березня, 2023. Переглядів: 7932


Родичі померлого пенсіонера мають право на його пенсію: як отримати

Подати заяву на недоотриману пенсію за померлого пенсіонера можна як безпосередньо у сервісному центрі, так і дистанційно – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду.

Про це пише Соціальна платформа та сайт Пенсійного фонду України.

Перелік необхідних документів в обох випадках однаковий.

У відомстві нагадали, що разом з відповідною заявою потрібно надати: свідоцтво про смерть; документи, які підтверджують родинні стосунки з померлим пенсіонером; документ, що посвідчує особу заявника; реквізити банківського рахунку.

Крім того, члени сім’ї надають паспорт або інші документи, які засвідчують їхнє проживання з пенсіонером на день його смерті. Непрацездатні члени сім’ї померлого пенсіонера подають документи, що засвідчують перебування на його утриманні. Якщо недоотримана пенсія увійшла до складу спадщини, то для її одержання також додається свідоцтво про право на спадщину.

Недоотримана пенсія виплачується органами Пенсійного фонду шляхом зарахування коштів на поточний банківський рахунок людини.

Якщо у одержувача поточний банківський рахунок відсутній, то виплату можна одержати через міжнародну платіжну систему «Швидка копійка»: у будь-якому відділенні Ощадбанку, пред’явивши паспорт та ідентифікаційний код.

З детальною інструкцією, як подати заяву на виплату недоотриманої пенсії через вебпортал електронних послуг, можна ознайомитися на сайті Пенсійного фонду України за посиланням.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...