Опубліковано: 16 Січня, 2021. Переглядів: 336


6 разів із початку року виходили рятувальники в гори на Закарпатті на пошуки заблукалих (ВІДЕО)

Про це розповіла речниця ДСНС на Закарпатті Наталія Батир. Торік, каже, за такий же період було 15 виїздів, тоді розшукали 16 туристів.

Орест Когут – екскурсовод. У походи із туристами ходить влітку та зимою. Розповів: людям, які збираються в гори, потрібно проконсультуватися зі спеціалістами, а також спланувати маршрут.

“Дуже важливим є етап підготовки самого виряду Це одяг, їжа, вода, також додаткові елементи інвентарю, до прикладу, навігаційні системи, трекінгові палки”, — сказав Орест.

Екскурсовод каже: початківцям взимку не варто ходити в гори самостійно. Ще важливо обрати безпечний маршрут, щоб люди не виходили на полонини, де вже є снігові карнизи за попередженням ДСНС.

“Щоб маршрут був недалеко від цивілізації, щоб при зміні погоди чи інших обставинах, група могла швидко повернутися, зігрітися й відпочити”, — сказав Орест Когут.

Рятувальники рекомендують реєструватися перед походом в гори, каже речниця служби порятунку Наталія Батир. За її словами, на сайті ДСНС Закарпаття також є інтерактивна карта точок порятунку. На ній зображені локації, на яких розмістили спеціальні жовті вказівники із номерами.

“Якщо турист знайшов яскраво-жовту точку порятунку, на якій вказано місце, номер цієї точки порятунку, він може повідомити її рятувальникам, — розповіла речниця. — Вони вже будуть точно знати, де знаходиться людина, адже, як ми бачимо, в горах майже нема орієнтирів, за якими можна було б вказати, де людина знаходиться. Особливо, якщо він не знає цю гірську місцевість. Тож за точкою порятунку достатньо повідомити цей номер рятувальникам або іншим службам життєзабезпечення. Ми будемо знати, де перебуває ця людина, і якнайшвидше дістанемося до неї та надамо допомогу”.

За словами Наталії Батир, з початку цього року закарпатські рятувальники надавали допомогу сімом людям, які відпочивали в горах. П’ятеро з цих туристів мали травми.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...