Опубліковано: 26 Січня, 2023. Переглядів: 9013


Шість обленерго оштрафували за недотримання графіків відключень

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), наклала штраф уже на шість обленерго за недотримання справедливих графіків відключень.

На своєму засіданні 25 січня НКРЕКП винесла рішення накласти на Тернопільобленерго санкції у вигляді штрафу у розмірі 85 тис. грн.

Раніше ж регулятор наклав штраф на Вінницяобленерго, Чернівціобленерго, Волиньобленерго, ДТЕК Київські електромережі та ДТЕК Одеські електромережі. Про це повідомляє пресслужба НКРЕКП.

За результатами перевірок встановлено, що вказані підприємства допустили порушення вимог Закону України “Про ринок електричної енергії”, Кодексу систем розподілу та не дотримувались Ліцензійних умов з розподілу електричної енергії в частині порушення графіків відключень електропостачання споживачам.

Зокрема, вони не забезпечували рівномірний розподіл обсягів зниження споживання між споживачами, а також неналежним чином інформували споживачів про перерви в електропостачанні, зокрема, через власні вебсайти.

Тому регулятор зобов’язав їх надалі дотримуватись справедливих графіків відключень, а також вимог щодо належного інформування споживачів про перерви електропостачання.

Крім того, НКРЕКП прийняла рішення про накладення на керівників згаданих ліцензіатів адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн, оскільки їх персональна відповідальність за недотримання принципу недискримінаційності при застосуванні розвантажувальних відключень споживачів електричної енергії передбачена чинним законодавством.

Комісія також 24 січня ухвалила рішення провести позапланові виїзні перевірки наступних п’яти ОСР на чергові звернення споживачів щодо дотримання ними графіків відключень: Волиньобленерго, Закарпаттяобленерго, ДТЕК Київські електромережі, ДТЕК Київські регіональні електромережі та ДТЕК Одеські електромережі.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...