Український добровольчий підрозділ “Карпатська Січ” був заснований у 2010 році та діяв на території Закарпатської, Івано-Франківської та Львівської областей.
Тоді це був Націоналістичний Рух.
Цього року “Карпатська Січ” відзначає 12-у річницю.
Історію створення підрозділу та як воюють його добровольці в складі ЗСУ, — розповів командир одного з підрозділів “Карпатської Січі” Тарас Деяк в інтерв’ю інформаційному агентству АрміяInform.
Тарас Деяк розповів історію формування підрозділу: “Карпатська Січ” — це правонаступник, або навіть сучасний спадкоємець Організації Народної Оборони, котра у 1938–39 роках стала армією незалежної української держави — Карпатської України. Більшість членів сучасної організації на момент початку повномасштабного вторгнення мали досвід участі в АТО/ООС ще з 2014 року у складі різних підрозділів. Були й ті, хто служив у Збройних Силах України”.
За словами Тараса Деяка, 24 лютого до них звернулося багато людей, котрі хотіли захищати Батьківщину саме у складі підрозділу “Карпатська Січ”.
“Ми наразі активно працюємо над тим, аби юридично об’єднати всіх своїх людей в одній військовій частині. Сьогодні воїни нашого підрозділу — це добровольці у складі офіційних структур. У нас взагалі були нестандартні випадки, коли бійці однієї бойової групи брали “відпустку” та їхали не додому, а до іншої бойової групи, щоб у бойових умовах освоїти певний тип озброєння”, — розповів військовий.
Перша бойова група “Карпатської Січі” поїхала боронити Київську область 26 лютого. Бійці підрозділу захищали Україну від агресора на Київщині, Луганщині та Херсонщині.
Тарас Деяк розповів: “На все життя закарбувався в пам’яті наступ росіян під Попасною — там ми познайомилися майже з усім важким озброєнням орків. Також дуже непростими були деякі спроби просувань українського війська на Херсонщині, в яких “Карпатська Січ” брала участь. Одним із найтяжчих епізодів для них була загибель 6 березня в Гостомелі командира першої бойової групи Кирила Бабенцова на позивний “Кобра”, де група розвідки потрапила в засідку”.
“Сучасна війна вимагає сучасних рішень. Насправді мене приємно шокує кількість винахідливих українців. Дуже погано, що до повномасштабного вторгнення їхній потенціал не використовувався. Тепер надолужуємо і, точно знаю, — разом обов’язково переможемо”, — підсумував командир одного з підрозділів “Карпатської Січі” Тарас Деяк.