На Рівненщині триває незаконний видобуток бурштину.
Представники компанії “КНІСТЕР ГРУП” запевняють – незаконно бурштин видобувають біля їхньої ділянки і фактично при наявності тут охоронців ДСО Рівненської області, які жодним чином не реагують на дії незаконних старателів.
Відповідне відео з′явилося у мережі Фейсбук.
У компанії “КНІСТЕР ГРУП”, яка має законне право на видобуток “сонячного каміння”, підписаний договір із державною службою охорони, однак реакції від них на дії незаконних бурштинокопачів немає. І це при тому, що і вдень, і вночі бурштин добувають за якихось 15-20 метрів від охоронного поста та крадуть із ділянки, купленої на аукціоні, вона належить цій компанії.
А тим часом…
На Рівненщині невідомі в балаклавах перекрили дорогу та погрожували фізичною розправою правоохоронцям, коли ті прибули за повідомленням про незаконний видобуток бурштину. На вимогу припинити протиправні дії останні не реагували, – повідомили у пресслужбі поліції області.
Інцидент стався у вечір п’ятниці, 25 грудня, у лісовому масиві неподалік села Олексіївка Сарненського району.
“Під час перевірки інформації, неподалік від місця події, орієнтовно, 30 невідомих осіб у балаклавах перекрили дорогу працівникам поліції та заблокували їх подальший рух. На вимогу припинити протиправні дії, останні не реагували, натомість погрожували поліцейським фізичною розправою та шарпали за одяг”, – розповіла пресофіцерка поліції області Катерина Загурська.
Попри опір, поліцейські дісталися до місця події, де виявили свіжі розмиви грунту та мотопомпу.
Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом опору працівникові правоохоронного органу та за фактом незаконного видобування бурштину, – додали у пресслужбі поліції області.
Що відомо
-На Рівненщині правоохоронці влаштували рейд, щоб протидіяти незаконному видобутку бурштину, зокрема, у Рівненському заповіднику та у Сарненському районі. Дорогу їм перекривали люди в балаклавах, але ті зафіксували злочин, – повідомляють у поліції. У старателів, що були у заповіднику, вилучили мотопомпу та авто.
-З початку 2020-го року до поліції області надійшло 898 заяв і повідомлень, що стосуються незаконного видобутку бурштину, 165 із яких — з ознаками кримінальних правопорушень.
-У результаті проведених рейдів вилучено 73 мотопомпи, 22 автомобіля та понад 2,5 тонни бурштину. Слідчі повідомили особам про підозру у 36 кримінальних провадженнях та 39 кримінальних проваджень скеровано до суду.
-За доволі приблизними оцінками “чорного ринку”, 2,5 тонни бурштину – це 30 мільйонів гривень. Це дуже приблизно, адже вартість бурштину залежить від низки факторів, таких як розмір, колір, вік і наявність комах чи інших скам’янілостей всередині.