З 1 жовтня виплатою субсидій займається Пенсійний фонд України, а з 1 грудня – їхнім призначенням.
В Україні змінили процедуру призначення субсидій. Зокрема, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення передадуть органам ПФУ пакети документів щодо звернень за призначенням житлових субсидій та наданням пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Про це йдеться у відповідному рішенні, яке ухвалив Кабмін.
Уряд також вніс зміни до порядку призначення та виплати житлових субсидій.
Як оформити субсидію за новими правилами
Згідно з постановою, для цього необхідно подати декларацію та заяву. Їх можна подати через різні канали:
– структурному підрозділу з питань соціального захисту населення,
– посадовим особам виконавчого органу,
– центру надання адміністративних послуг за зареєстрованим/задекларованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи – за фактичним місцем проживання),
– органу Пенсійного фонду України – незалежно від місця проживання.
Як можна подати документи на субсидію:
– поштою або в електронній формі через веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України;
– через мобільний додаток Пенсійного фонду України;
– через портал “Дія” (потрібне буде підтвердження особи паспортом);
– через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики або інтегровані з ними інформаційні системи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;
– через інформаційні системи Мінсоцполітики (з накладенням електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису).
Подавати документи на призначення субсидій можна протягом двох місяців, починаючи з 1 жовтня. Але не довше за цей термін, повідомив заступник міністра соціальної політики України Віталій Музиченко.
Ті, хто отримували ці виплати торік, отримають перепризначення автоматично. Винятком можуть бути ситуації, коли у домогосподарстві відбулися зміни, що впливають на призначення субсидії. Також Музиченко наголосив, що змінюється механізм адміністрування виплат, а умови та критерії їх нарахування поки лишаються незмінними.
Відповідно до оновлень, субсидії діятимуть не лише за постійним місцем проживання, але і в разі його вимушеної зміни.
“Якщо людина звертається по субсидію за місцем свого фактичного проживання, а не за місцем реєстрації, вона має документально підтвердити, на підставі чого вона тут проживає – тобто надати або договір оренди житла, або довідку внутрішньо переміщеної особи”, – пояснив Музиченко.