Курс долара США влітку-2022 не має надто сильно змінюватись у будь-який бік. Серед причин – скорочення попиту на валюту, “яка в минулі роки йшла на відпочинок за кордоном”, а також традиційний період літнього ділового затишшя.
Про це йдеться у матеріалі “Сегодня”.
Зазначається: на користь гривні також грає той факт, що “західні країни нарешті збільшили фінансування українського бюджету”. І хоча наразі про 5 млрд доларів на місяць не йдеться, “сума фінансування, порівняно з травнем, зросла втричі”.
“За червень до бюджету вже надійшло 87,5 млрд грн від зовнішньої допомоги. Це більш ніж утричі більше ніж місяць тому. І це дані, коли місяць ще не закінчився. Швидше за все, червень стане першим місяцем війни, коли зовнішня допомога від партнерів, нарешті, внесе більше до бюджету, ніж податкові надходження”, – наводить видання слова нардепа від “Голосу” Ярослава Железняка.
Разом з тим, зазначається, в експертних колах усталилась думка, що, швидше за все, найближчим часом все ще зберігатиметься потрійний валютний курс. Мова йде про:
- фіксований курс НБУ, за яким продається валютна виручка;
- картковий курс для розрахунку пластиком за кордоном;
- реальний обмінний курс, “який на 20% вищий за офіційний”.
При цьому підкреслюється: останні події вказують на те, що “з множинним валютним курсом настав час прощатися і переходити до гнучкого курсоутворення”. А це, на думку аналітиків, може “привести до невеликого зниження комерційного курсу та до зростання офіційного курсу НБУ”.