Опубліковано: 4 Грудня, 2020. Переглядів: 334


Обмежену кількість вакцин від грипу в аптеки Ужгорода завезли тільки в жовтні (ВІДЕО)

Щеплення проти грипу у міській поліклініці Ужгорода не роблять через відсутність вакцин в аптеках. Про це повідомила головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак. За її словами, препарати пацієнти купували за власні гроші, бо їх нема в переліку обов’язкових щеплень.

Ужгородка Марія Товт прийшла на прийом до сімейного лікаря дізнатися, чи може зробити щеплення проти грипу. Каже: має родину і хоче вберегтися, але немає вакцини.

В амбулаторіях Ужгорода за останні два місяці вакцинували сто двадцятьох вісьмох ужгородців, каже головна сімейна лікарка міста Тетяна Козак. За словами лікарки, вакцина поступила до аптек дуже пізно і в дуже маленькій кількості.

“Вакцинацій проведено небагато. На 95 тисяч населення у нас підписано декларацій, то лише 128 пацієнтів вакцинувалися у своїх сімейних лікарів. Велика частина пацієнтів питають лікарів і мають намір вакцинуватися, але так, як вакцини нема, то щеплення не проводять”, — розповіла Тетяна Козак.

Працівниця однієї з аптек на площі Корятовича Вікторія Девіняк розповіла: цього року вакцини проти грипу завезли у жовтні. Отримали 2 партії, загалом — близько сотні. Вартість однієї вакцини була 350 гривень. За словами Вікторії Девіняк, їх розбирали досить швидко, люди бронювали наперед, було відкладено по 4-5 штук.

“Попит був великий, він такий і далі. На жаль, вакцин більше нема, минулого тижня продали останню. І наступні будуть на другий сезон”, — сказала працівниця аптеки.

Ужгородка Андріана Бурч вирішила зробити щеплення проти грипу у приватній клініці: “Щеплення я роблю вже не вперше, три роки поспіль. Не хворію, можуть бути легкі вірусні захворювання, але грипу не було. І вірусні захворювання переносила легко”.

Як сказав головний лікар приватної клініки Віктор Петров, вартість вакцинації — від 400 до 600 гривень максимум, з оглядом лікаря і самою вакциною.

За словами головної епідеміологині області Вікторії Тимчик, вакцину проти грипу в Україні докуповувати не будуть.

“Щодо Закарпатської області, то не більше двох-трьох тисяч осіб вакцинується в різні роки за сезон. Саме попит породжує пропозицію: якщо населення не активне, воно не шукає, не запитує ту вакцину, то велика кількість такої вакцини в Україну і, напевно, в область не ввозиться”, — сказала епідеміологиня.

Цьогоріч, каже Тимчик, МОЗ закупило 600 тисяч доз вакцин для України.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *