Опубліковано: 25 Листопада, 2020. Переглядів: 405


Переможець бурштинового аукціону на Рівненщині заявляє про тиск з боку старателів

Фірма, яка виграла перші “бурштинові тендери” на Рівненщині, заявляє, що на неї тиснуть незаконні старателі. Керівництво ТОВ “БурПром” запевняє – незаконно бурштин видобувають біля їхньої ділянки і фактично під носом у поліції, тож звертатимуться в СБУ.

В ніч з 23 на 24 листопада представники ТОВ “БурПром” стали свідками масового незаконного видобутку бурштину в безпосередній близькості до ділянки “Західна друга” у Сарненському районі. Про це йдеться у пресрелізі, який оприлюднили від імені компанії.

У інформації йдеться, що були спроби нелегальних бурштинокопачів потрапити на територію ділянки фірми та пошкодити паркан і будиночки сторожів. Право розробляти цю ділянку у Сарненському районі, нагадаємо, фірма отримала на аукціоні.

Директор фірми Павло Бондар Суспільному повідомив, що на їхній ділянці все ж бурштин не видобували. Але переможці бурштинових тендерів побоюються, що якщо поліція нічого не робитиме – на ній старателі таки почнуть видобувати бурштин.

“Ми хвилюємося, що можуть бути спроби проникнути на наші ділянки, можуть бути провокації: під виглядом того, що ми почали незаконний видобуток бурштину. Але ми плануємо почати видобуток тільки після отримання всіх дозвільних документів і ніхто ні одного камінця зараз не дістає, поки не отримаємо на це всі дозволи. Це не менше, ніж пів року. Ми звертаємось у СБУ, щоб вплинули на ситуацію”,– прокоментував директор ТОВ “БурПром” Павло Бондар.

Суспільне звернулось за коментарями у пресслужби поліції області та СБУ. Там пообіцяли оприлюднити позицію з цього приводу пізніше.

25 листопада у пресслужбі поліції повідомили, що під час моніторингу мережі Інтернет було виявлене повідомлення, яке зареєстрували. За цим фактом ведеться перевірка.

Що відомо

♦У грудні 2019-го Верховна рада ухвалила закон про регулювання видобутку бурштину. Він передбачає видачу дозволів на видобуток на певних земельних ділянках, також він вносить зміни до Земельного кодексу, якими передбачається проведення розвідувальних робіт щодо пошуку покладів бурштину. Водночас, закон запроваджує кримінальну відповідальність за незаконний видобуток і відповідальність за недотримання вимог рекультивації.

♦У вересні переможець другого “бурштинового” аукціону відмовився від спецдозволу. Переможець мав би сплатити 10 мільйонів за спецдозвіл. Право за процедурою отримує наступний учасник, який запропонував утричі менше.

♦18 листопада новий керівник поліції Рівненщини Олексій Камишанський, коментуючи тему нелегального видобутку бурштину, сказав: “Особисто моя думка, що взагалі це питання можливо остаточно вирішити лише політико-правовим шляхом, не лише притягати осіб, які безпосередньо видобувають його незаконно..

♦Після видобутку бурштину на Рівненщині рекультивації потребує близько 10-ти тисяч гектарів земель різного цільового призначення. Це площа більша, ніж Рівне та сусідній Квасилів разом узяті. Науковці зазначають: шансів на відновлення родючості такого ґрунту – небагато.

suspilne.media


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *