Опубліковано: 10 Червня, 2021. Переглядів: 31


Сьогодні Вознесіння Господнє – одне із найважливіших 12 свят в християнстві

Сьогодні православні віряни відзначають Вознесіння Господнє. Це одне із найважливіших 12 свят в християнстві.

“Щороку дата Вознесіння змінюється, бо підв’язана до святкування Великодня. Але завжди припадає на четвер. Це особливий день для церкви. Сьогодні Ісус благословив своїх апостолів і вознісся на небеса”, – розповів Gazeta.ua священник ПЦУ отець Михайло.

Вознесіння Господнє описано в Євангелії від Луки, Діяннях святих апостолів і коротко в закінченні Євангелія від Марка.

Після Воскресіння Ісус Христос кілька разів з’являвся апостолам і проповідував Царство Боже. Це було не марево, а свідчення того, що Спаситель переміг смерть. За 40 днів Господь покликав апостолів до передмістя Єрусалима – Віфанії. Там, на горі Елеон, вони востаннє зустрінуться з ним во плоті. Піднявши руки, Він благословив учнів і піднісся на небо.

У Діяннях святих апостолів написано, що під час Вознесіння Спаситель був прихований хмарою, після чого здивованим поглядам з’явилися “два мужі в білій одежі” – вони сповістили прийдешнє Друге пришестя Христа: “Галілейські мужі, чого стоїте й задивляєтесь на небо? Той Іісус, що вознісся на небо від вас, прийде так, як бачили ви, як ішов Він на небо!”.

Після цієї дивовижної розлуки з Христом апостоли повернулися до Єрусалима. Саме там через кілька днів на них зійшов Святий Дух, аби могли проповідувати Воскреслого Христа всьому світу.

“Уже багато років цього дня паломники відвідують гору Елеон, щоб поклонитися каменю, звідки вознісся Ісус Христос. А в храмах проводять Божественну літургію. Посту цього дня не тримають. У нас карантин і віряни мають берегти здоров’я. Але в спокійніші часи всім радив би відвідати храм, щоб щиро помолитися і відчути ту атмосферу єднання із Господом”, – сказав отець Михайло.

За традицією, на Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі, а також особливі хлібні страви – “драбинки”, на яких обов’язково робили сім перекладин, що символізують ступені – за кількістю небес апокаліпсису. Ці коржі освячували в церкві та з частуванням відправлялися в гості до рідні.


Розробка сайтів у Хусті


Телефонуйте сьогодні:

+38 095 680 80 51

+38 098 311 90 70

Гарантійне обслуговування, адміністрування, просування, технічна підтримка


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading...